Grupowe ubezpieczenie pracownicze

Nie masz jeszcze ubezpieczenia na życie? Jesteś zatrudniony w oparciu o umowę o pracę lub na zlecenie? To dobrze się składa – sprawdź, czy Twój pracodawca nie oferuje grupowych ubezpieczeń. Choć nie ma możliwości wyboru zakresu ochrony, to jednak najczęściej taka polisa jest bardzo atrakcyjna pod kątem ceny. A może jesteś pracodawcą i interesuje Cię dobra oferta na grupowe ubezpieczenie pracownicze? W takim razie wypełnij nasz formularz.

Najlepsze ubezpieczenie grupowe na życie i zdrowie

Szukasz najlepszego ubezpieczenia na życie i zdrowie dla swoich pracowników? Nasi specjaliści od spraw ubezpieczeń od wielu lat współpracują z firmami i oferują im swoje usługi. Dopasowujemy indywidualnie oferty do potrzeb naszych klientów i negocjujemy warunki z ubezpieczycielem, obniżając przy tym koszty polisy grupowej.

4 kroki, by kupić dobre ubezpieczenie grupowe na życie
1. Wypełnij formularz

Wypełnij formularz, a sprawdzimy dla Ciebie możliwość uzyskania polisy.

2. Porównamy ofertę

Nasz ekspert weryfikuje, który ubezpieczyciel ma najlepszą ofertę na rynku.

3. Wynegocjujemy zniżki

Nasz agent negocjuje w Twoim imieniu dodatkowe zniżki.

4. Wystawimy polisę

Elektronicznie lub pocztą tradycyjną wyślemy polisę.

NAJLEPSZA OFERTA NA UBEZPIECZENIE GRUPOWE

Pamiętaj, że rzetelne porównanie wielu ofert to najlepszy i tak naprawdę jedyny sposób, na znalezienie polisy taniej i jednocześnie o szerokim zakresie ochrony!

Ilość osób przystępujących do ubezpieczenia:
Szacunkowa liczba
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Obecne ubezpieczenie grupowe:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Koniec aktualnej polisy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Podaj wysokość miesięcznej składki:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Wybierz ochronę
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Imię lub nazwa firmy:
Jan Kowalski
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Telefon kontaktowy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
NIP
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Twoje sugestie lub uwagi:
Wpisz swoje ewentualne uwagi
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

Dlaczego warto nam zaufać

SPRAWDŹ, CO ZYSKASZ Z NASZYMI EKSPERTAMI
Porównujemy wiele ofert

Nie trzymamy się sztywno jednego ubezpieczyciela - produkty ubezpieczeniowe często się zmieniają.

Średnio 826 zł tańsze polisy

Według naszych obliczeń, średnio nasi Klienci oszczędzaja 826zł rocznie.

Pomagamy i wspieramy

Oprócz pomocy związanej z wyszukaniem najlepszej oferty, pomagamy również w trakcie trwania umowy.

ubezpieczenie

Zadaj nam pytanie odnośnie ubezpieczenia grupowego

Pamiętaj, że w możesz skorzystać z naszej pomocy. Wypełnij formularz na stronie i wskaż, że szukasz indywidualnego ubezpieczenia na życie. Znajdziemy dla Ciebie najlepsze oferty, przygotujemy przejrzysty ranking i zapewnimy swoje profesjonalne wsparcie przy wyborze. Warto postawić na taką ochronę – życie przynosi różne niespodzianki, na które dzięki polisie będziesz lepiej przygotowany.

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Zadzwoń do nas
+48 721 676 315

pon.-pt. 9:00 – 19:00

+48 534 460 198

pon.-pt. 9:00 – 19:00

Grupowe ubezpieczenia na życie – dlaczego są tańsze?

Zacznijmy od kwestii ceny, która pewnie wiele osób zaskakuje. Dlaczego takie polisy są dużo tańsze niż w przypadku umów indywidualnych? Wynika to ze zbiorowego charakteru. Grupowe ubezpieczenia na życie są oferowane wyłącznie przez pracodawców, którzy współpracują z daną firmą ubezpieczeniową. W ramach wypracowanych warunków umowy przedsiębiorca oferuje zatrudnionym u siebie osobom polisę na ściśle ustalonych zasadach.

Ponieważ ubezpieczyciel ma gwarancję, że do ubezpieczenia przystąpi wiele osób, może zaproponować niższą cenę. To z tego powodu takie polisy są stosunkowo tanie, choć niestety ich zakres nie zawsze jest atrakcyjny. Naturalnie pamiętaj, że takie ubezpieczenie zapewnia Ci ochronę nie tylko w pracy, ale i w życiu zawodowym.

Jak opłaca się ubezpieczenie grupowe na życie?

Pod tym kątem nie ma jednej, z góry określonej zasady. Zazwyczaj to pracownik jest w całości odpowiedzialny za opłacanie składki i jest ona automatycznie potrącana z każdego wynagrodzenia. Przypominamy, że grupowe ubezpieczenia są nieobowiązkowe! Możesz, ale nie musisz do nich przystępować. Co więcej, jeśli w trakcie zatrudniania się w firmie odmówisz takiej oferty, będziesz mógł do niej przystąpić w przyszłości. Wystarczy poinformować pracodawcę.

Zdarzają się przypadki, w których składkę ubezpieczenia w całości pokrywa pracodawca. Niekiedy można się spotkać również z podziałem, a więc np. pracownik płaci połowę, a drugą przedsiębiorca.

Co warte dodania, niekiedy jest możliwość kontynuacji ubezpieczenia po odejściu z pracy lub zwolnieniu. Nie jest to jednak regułą i wszystko zależy od oferty samego ubezpieczyciela. Grupowe ubezpieczenia są dostępne wyłącznie dla zatrudnionych na umowę o pracę lub na zlecenie.

Jak w praktyce wygląda ubezpieczenie grupowe na życie?

Tak naprawdę nie ma w tym zakresie żadnych reguł. Jak podkreślaliśmy wcześniej, pracownik nie ma większego wpływu np. na sumę ubezpieczeniową czy wysokość składki. Nie może także wybrać firmy, od której jest sama polisa. To wynika z indywidualnych wyborów pracodawcy i jego negocjacji z ubezpieczalnią. Na pewno każde grupowe ubezpieczenie na życie gwarantuje odszkodowanie na wypadek śmierci osoby opłacającej składki. Jest to polisa w tzw. podstawowym zakresie, która czasem może obejmować również wypadki i trwałą niezdolność do pracy, np. w wyniku inwalidztwa.

Czasem, choć niestety rzadko, pracownik może w pewnym stopniu rozszerzyć zakres ochrony. Oczywiście wiąże się to z koniecznością płacenia wyższej składki. Można dodać specjalne pakiety:

  • zdrowotny,
  • wypadkowy,
  • szpitalny,
  • rodzinny.

Ważne jest to, że w przypadku wystąpienia zdarzenia kwalifikującego się do wypłaty odszkodowania, nie musisz się zgłaszać do ubezpieczalni. Możesz poinformować o tym pracodawcę, który zajmie się wszystkimi formalnościami.

Ubezpieczenie życia i zdrowia w ubezpieczeniu grupowym

Celem tego pakietu jest finansowe zabezpieczenie ubezpieczonego na wypadek zapadnięcia na poważniejsze choroby. Ich lista zawsze dostępna jest w OWU, a więc zapoznaj się z informacjami tam zawartymi. Na pewno będą to różnego rodzaju choroby przewlekłe, ale także nowotwory oraz zawał serca czy udar.

Oczywiście pamiętaj, że nie dostaniesz odszkodowania za chorobę przewlekłą, na którą chorowałeś już w momencie podpisywania umowy. Zatajanie takich informacji nie ma żadnego uzasadnionego sensu.

Ubezpieczenia od wypadku

Kolejny jest pakiet wypadkowy, który w tym przypadku jest o tyle ciekawy, że obejmuje swym zasięgiem nie tylko zdarzenia powstałe w pracy. W ramach tego pakietu możesz liczyć na odszkodowanie, jeśli do wypadku dojdzie w życiu osobistym. Dotyczy to np. zdarzeń komunikacyjnych, a i pieniądze dostaniesz wtedy, gdy zdarzenie miało miejsce w drodze do lub z pracy.

Co ważne, możesz liczyć na pewne rekompensaty również wtedy, gdy w wyniku wypadku doznasz jakiegoś uszczerbku na zdrowiu, np. złamiesz rękę. Do tego ubezpieczyciele wypłacają odszkodowania osobom trwale lub czasowo niezdolnym do pracy.

Dodatek szpitalny do ubezpieczenia grupowego na życie

W tym przypadku mamy do czynienia ze wszystkimi zdarzeniami, w wyniku których musiałeś udać się do szpitala. Oczywiście nie dostaniesz pieniędzy za każdą wizytę w tej placówce. Ubezpieczalnie wypłacają swojego rodzaju dniówki osobom, które spędzą w tym miejscu pewną minimalną liczbę dni. Szczegóły standardowe znajdziesz w OWU polisy.

Oprócz tego dodatkowe pieniądze możesz dostać np. po przejściu poważnego zabiegu w warunkach szpitalnych. Obydwa zakresy dotyczą sytuacji występujących zarówno w wyniku choroby, jak i wypadku.

Dodatkowa ochrona do ubezpieczenia grupowego na życie

Na koniec pozostaje nam pakiet dedykowany osobom mającym rodzinę, szczególnie z dziećmi. Zakres jest tutaj bardzo zróżnicowany. Firmy ubezpieczeniowe wypłacają np. pieniądze za urodzenie dziecka, jego poważną chorobę czy wypadek. Dotyczy to także chorób i wypadków najbliższych, w tym żony czy męża i rodziców bądź teściów.

W grupowych polisach nie będą to duże odszkodowania, ale naszym zdaniem warto zainteresować się tym pakietem. Pamiętaj, że często poważniejsza choroba dziecka zmusza przynajmniej jednego z rodziców do brania sobie urlopu, nierzadko bezpłatnego. Ponosi się duże straty finansowe, które ubezpieczenie może częściowo zrekompensować.

Dodatkowe pakiety do ubezpieczenia grupowego nie zawsze muszą być opcjonalne

Teoretycznie powinieneś mieć możliwość dopasowania ochrony ubezpieczeniowej do siebie, ale w polisach grupowych często jest to niemożliwe. W wielu przypadkach rodzi to pewne komplikacje. Np. pracodawca może oferować ubezpieczenie grupowe z pakietem dla rodziny. Gdy jakiś pracownik jest samotny i zdecyduje się na taką ochronę, nie będzie płacił niższe składki – nie może zrezygnować z pakietu rodzinnego.

Pomimo tego składki są najczęściej na tyle niskie, że nie stanowią poważnego obciążenia dla budżetu. Dają jednak większe poczucie bezpieczeństwa, szczególnie finansowego, gdy stanie się coś złego.

Prowadzisz firmę i zatrudniasz ludzi – warto wybrać grupowe ubezpieczenie pracownicze

Jako przedsiębiorca ponosisz pełną odpowiedzialność za swoich pracowników. Co jednak najważniejsze, powinieneś dążyć do tego, aby pracujący u Ciebie ludzie byli zadowoleni i czuli się bezpiecznie. Ubezpieczenia grupowe właśnie to gwarantują i dlatego powinieneś się na nie zdecydować.

Z pewnością zyskasz w oczach pracowników, a i będziesz miał cenny atut w ręku w chwili, gdy prowadzisz rekrutację. Ważne jest to, abyś odpowiednio wypracował warunki z firmą ubezpieczeniową. Staraj się dopasować pakiety możliwie najlepiej do potrzeb swoich pracowników. Np. jeśli zatrudniasz młodą kadrę, ważniejszy może być dla tych osób pakiet rodzinny, niż np. szpitalny.

Co więcej, dzięki ubezpieczeniom grupowym możesz zyskać finansowo. Jeśli jeden z Twoich pracowników umrze, to ubezpieczalnia wypłaci tzw. odprawę pośmiertną, a więc będziesz zwolniony z tego obowiązku.

W jaki sposób szukać najlepszej polisy grupowej?

Oczywiście w XXI wieku możliwości masz mnóstwo. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osobiście przejść się do kilku firm ubezpieczeniowych lub zadzwonić na ich infolinię. Niestety wymaga to czasu, a i trudno jest dokładnie prześwietlić wszystkie opcje dostępne na rynku. Co gorsza, zbierając informacje w ten sposób, musisz później rzetelnie podejść do kwestii ich analizowania. Masz na to wszystko czas?

Zapewne nie i dlatego dużo lepszą opcją jest porównanie ze sobą ofertę przez internet. Zrobisz to wygodnie w firmie lub w wolnym czasie we własnym domu. Możesz już teraz skorzystać z naszego formularza. Wypełniając go, przedstawiasz nam swoje oczekiwania wobec grupowego ubezpieczenia na życie. Na podstawie tych informacji prześledzimy dla Ciebie rynek, odpowiednio dopasujemy oferty i wybierzemy te najlepsze!

Oferujesz już grupowe ubezpieczenie na życie? Zadbaj o aktualizację ochrony!

Już teraz oferujesz swoim pracownikom taką polisę? To bardzo dobrze świadczy o Tobie i o tym, jakie masz podejście do ludzi, których zatrudniasz. Jednak pamiętaj, aby nie zapominać tak do końca o raz wybranej ofercie. Zalecamy przeanalizowanie warunków mniej więcej co 2-3 lata.

W tym stosunkowo krótkim okresie rynek może zmienić się diametralnie. Towarzystwa ubezpieczeniowe nierzadko zwiększają ochronę np. przy zachowaniu takiej samej wysokości składek. Jest to więc najlepszy moment na to, aby zrobić ponowne porównanie. W takiej sytuacji również możesz skorzystać z naszej pomocy. Wypełnij formularz i poczekaj na zestawienie ofert przygotowane przez ekspertów z branży.

Sprawdzaj nie tylko oferty, ale i weryfikuj potrzeby swoich pracowników. Dobrym pomysłem może być puszczenie w firmie ankiety, w której osoby te same wskażą, na czym zależy im najbardziej. Mając takie dane, łatwiej będzie Ci przygotować polisę w miarę optymalną, która sprosta oczekiwaniom każdego.

Jesteś pracownikiem? Przemyśl, czy warto płacić za ubezpieczenie na życie

Jeśli natomiast jesteś po drugiej stronie, a więc pracujesz w firmie, powinieneś dokładnie przeanalizować zakres ochrony w ubezpieczeniu grupowym. Jeśli jest on niski lub pakiety nie są dopasowane do Twoich potrzeb, przemyśl, czy warto tracić na to pieniądze.

To prawda, że grupowe ubezpieczenia są bardzo tanie, ale jeśli ochrona obejmuje Cię tylko w niewielkim stopniu, to lepiej zdecydować się na opcję indywidualną. Przy tych polisach na życie masz już pełną swobodę w dopasowaniu jej zakresu do indywidualnych potrzeb.

Ubezpieczenia grupowe pracowników - porównaj oferty

Nie musisz również studiować umowy ubezpieczenia – nasi specjaliści, rekomendują jedynie Towarzystwa Ubezpieczeniowe, które nie mają absurdalnych wyłączeń i nie mają problemów z wypłatą świadczenia. Skorzystaj z naszej oferty na ubezpieczenie grupowe.