Ubezpieczenia transportowe

Odpowiednio wybrane ubezpieczenia transportowe są najważniejszym elementem zarządzania ryzykiem w branży TSL (transport-spedycja-logistyka). Ubezpieczenie transportowe jest formą ochrony przed dużymi stratami finansowymi, które mogą spotkać każdego, kto wysyła, przewozi bądź sprowadza towary. Polisy dla branży TSL są zabezpieczeniem transportu towarów, przewożonych ładunków oraz majątku firm specjalizujących się w usługach transportu i składowania. Sprawdź dostępne warianty ubezpieczeń dla firm transportowych i skorzystaj z naszej oferty.

Na naszej stronie UbezpieczenieOnline.com.pl znajdziesz ubezpieczenia, które zapewniają ochronę interesów eksporterów, importerów, handlowców, przewoźników i producentów. Sprawdź naszą ofertę!

1. Wypełnij formularz

Wypełnij formularz, a sprawdzimy dla Ciebie możliwość uzyskania polisy.

2. Porównamy ofertę

Nasz ekspert weryfikuje, który ubezpieczyciel ma najlepszą ofertę na rynku.

3. Wynegocjujemy zniżki

Nasz agent negocjuje w Twoim imieniu dodatkowe zniżki.

4. Wystawimy polisę

Wystawimy polisę elektronicznie i wyślemy e-mailem.

Najlepsze ubezpieczenia transportowe

Nie warto zgadzać się na standardową umowę oraz ofertę – w Twoim imieniu wynegocjujemy najlepsze warunki z ubezpieczycielem. Jesteśmy specjalistami od ubezpieczeń firm transportowych. Firmy transportowe korzystają z naszych usług od lat. Sprawdź!

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

OCP - Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej przewoźnika

Każda firma transportowa mająca pojazdy musi wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych. Można by się więc zastanawiać, czy kolejne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (tym razem przewoźnika) jest konieczne?

Warto podkreślić, że w ubezpieczeniu obowiązkowym ubezpieczyciel nie odpowiada za straty powstałe w ładunkach i przesyłkach. W takiej sytuacji odpowiedzialność finansowa spada na właściciela firmy, chyba że doszło do sytuacji, że szkody są wynikiem posiadacza innego pojazdu mechanicznego. 

Wykupując ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika, można zyskać pewność, że w razie uszkodzenia lub zaginięcia towaru, szkód w paletach czy kontenerach przeznaczonych do zabezpieczenia towaru nie będziemy narażeni na negatywne skutki finansowe.

Odpowiedzialność cywilna przewoźnika obejmuje także uszkodzenia towaru powstałe podczas postoju środka transportu, zniszczenia będące wynikiem rozboju, czy zwrot kosztów usunięcia pozostałości po szkodzie. Każdy przedsiębiorca musi zdawać sobie sprawę z tego, że stawiając na tanią polisę OC mającą wąski zakres, nie chroni w pełni swoich interesów. 

OC przewoźnika drogowego w ruchu krajowym i międzynarodowym

Pomimo, że OC przewoźnika drogowego jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym to większość firm transportowych decyduje się na jego wykupienie. Obecnie OC przewoźnika drogowego jest najchętniej wybieranym ubezpieczeniem przez przewoźników. W naszej opinii, powinna je wykupić każda firma transportowa, niezwłocznie po zarejestrowaniu swoich pojazdu i rozpoczęcia przewozu towarów.

Skontaktuj się z nami, a dobierzemy szeroki zakres ochrony i najlepszą cenę za polisę.

Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla pracowników 

W branży transportowej dość często dochodzi do wypadków, w wyniku których uszkodzeniu ulega nie tylko pojazd, ale także kierowca doznaje uszczerbku na zdrowiu. W trosce o pracowników każdy właściciel firmy powinien wykupić ubezpieczenie NNW dla pracowników, by zabezpieczyć finansowo “swoich ludzi” i ich rodziny. Bardzo popularnym rodzajem polisy NNW są grupowe ubezpieczenia z miesięczną składką opłacaną przez pracownika. Inną możliwością jest zakup polisy dla wszystkich pracowników przez pracodawcę - to doskonały element motywacyjny np. w ogłoszeniu o pracę.

Co dokładnie obejmuje polisa NNW?

Polisa umożliwia zabezpieczenie majątku firmy od niespodziewanych zdarzeń takich jak np. kradzież z włamaniem, przepięcie bądź akt wandalizmu. Ubezpieczeniem mienia firmy warto objąć nie tylko budynek działalności, ale również obszar poza nim, czyli np. parking czy miejsce magazynowania towarów. 

Ubezpieczenie CARGO w transporcie 

Prowadząc firmę oferującą usługi transportowe, należy zdawać sobie sprawę z tego, że często dochodzi do szkód ładunków. Dlatego warto wybrać ubezpieczenia transportowe w zakresie ubezpieczenia ładunków w transporcie cargo, które chroni same przewożone towary. Taka ochrona ubezpieczeniowa obejmuje przewóz ładunków już od opuszczenia miejsca ich nadania, aż do ich dostarczenia do odbiorcy. 

Istnieje możliwość poszerzenia ochrony o czynności przeładunkowe. Polisa może pokrywać szkody powstałe na skutek zdarzeń nagłych, wypadków, aktów wandalizmu oraz kradzieży ładunków i środka transportu. W zakres ubezpieczenia wchodzą też zdarzenia losowe, do których można zaliczyć pożar, czy uderzenie pioruna. Do ubezpieczyciela należy także pokrycie kosztów uprzątnięcia po szkodzie, próby ratowania przedmiotu ubezpieczonego, czy też jego utylizacji. 

Warianty ubezpieczeń cargo

Ubezpieczenie mienia w transporcie dostępne jest w różnych wariantach, a wysokość składki zależy od rodzaju i wartości przewożonego ładunku. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje polisa - skorzystaj z naszego formularza.

Ubezpieczenie transportowe - ile kosztuje i czy warto?

Jeśli chodzi o wysokość składki ubezpieczenia OC przewoźnika, ubezpieczenia OC zawodowej przewoźnika i ubezpieczenia mienia w transporcie, to zawsze wylicza się ją indywidualnie. Pod uwagę brane są konkretne cechy wykonywanych zleceń przez przewoźnika, a oprócz tego wysokość sumy gwarancyjnej, czy rodzaj przewożonych towarów. Szczególnie w przypadku ubezpieczenia CARGO ta ostatnia kwestia jest bardzo ważna. 

Uwzględniając okoliczności, w których osoba fizyczna lub przedsiębiorca, może chcieć zakupić polisę na któryś z powyższych produktów, można stwierdzić, że zasadność regularnego opłacania składek zawsze jest uzasadniona. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że transport towarów na każdym etapie łańcucha logistycznego wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego przewoźnicy, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo i jednocześnie być konkurencyjni na rynku, powinni mieć ważne ubezpieczenie. Przedsiębiorcy ubiegający się o zawodową licencję są do tego wręcz zobligowani. 

Potrzebujesz profesjonalnej ochrony ubezpieczeniowej?

Nie jesteś pewien, jak wypełnić formularz lub masz problem z jego wypełnieniem? Skontaktuj się z naszym specjalistą. Zapewniamy ubezpieczenia w ruchu krajowym, jak i międzynarodowym. 

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Zadzwoń do nas
+48 721 676 315

pon.-pt. 9:00 – 19:00

+48 534 460 198

pon.-pt. 9:00 – 19:00

Dlaczego warto nam zaufać

SPRAWDŹ, CO ZYSKASZ Z NASZYMI EKSPERTAMI
Wiele ofert w jednym miejscu

W swojej ofercie posiadamy jedynie renomowane Towarzystwa Ubezpieczeniowe.

Średnio do 40% tańsze polisy

Posiadamy doświadczenie w ubezpieczaniu firm transportowych.

Nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna

Pomagamy na każdym etapie współpracy, służymy również pomocą w załatwianiu formalności.

ubezpieczenie

Ubezpieczenia transportowe online

Pomożemy Ci ubezpieczyć firmę transportową. Posiadamy wieloletnie doświadczenie. Indywidualnie dobierzemy najlepszy zakres ochrony ubezpieczeniowej. Wynegocjujemy najlepsze stawki.

92% ubezpieczeń OCP zamieniamy na tańsze!

Wiele ofert ubezpieczeniowych
Średnio o 1000 zł tańsze polisy
Doradcy z wyróżnieniami
Bezpłatna pomoc i porada agentów