Ochroną ubezpieczeniową zostaje objęty ładunek, przewóz towaru, rozładunek

Ubezpieczenie CARGO

Specjalizując się w dostarczaniu wszystkich ubezpieczeń dla branży transportowej, w naszej ofercie nie mogło zabraknąć bardzo ważnych polis CARGO. Ich zakup to najlepszy sposób na to, aby znacząco zniwelować ryzyko związane z przewozem towarów. Ubezpieczenie OCP obejmuje praktycznie wszystkie zdarzenia, w wyniku których doszło do uszkodzenia lub zniszczenia ładunków. Dotyczy to zarówno wypadków będących następstwem błędów przewoźnika, jak i tych, na których wystąpienie nie miał on żadnego wpływu.

Wszystko to sprawia, że ubezpieczenie CARGO pozwala pewniej czuć się właścicielowi towaru, który zleca jego transport lub ogólnie korzysta z usług spedycyjnych. Zapewniamy profesjonalne wsparcie w zakresie wyszukania najlepszej polisy i dopasowania do potrzeb zakresu jej ochrony. Zapraszamy do wypełnienia formularza – przygotujemy przejrzyste zestawienie ofert od wielu firm ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie CARGO – co to jest?

Ubezpieczenie cargo zalicza się do grupy nieobowiązkowych ubezpieczeń przeznaczonych dla branży transportowej w celu ochrony mienia w transporcie /ładunków w transporcie.

Na zakup ubezpieczenia cargo decydują się przede wszystkim właściciele towarów, którzy korzystają z usług przewozowych. Mogą je jednak wykupić także przewoźnicy bądź spedytorzy. W każdym przypadku gwarantują one bardzo wysoki poziom ochrony ładunku. Ubezpieczenie CARGO może obowiązywać w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym.

Kupując ubezpieczenie CARGO, koniecznie należy zajrzeć do OWU (ogólnych warunkach ubezpieczenia) i upewnić się, że zakres ochrony jaki uzyskasz będzie wystarczający.

Kiedy przyda się ochrona ubezpieczeniowa CARGO?

W branży transportowej istnieje wiele różnych zagrożeń, z których powodu może dojść do uszkodzenia lub nawet zniszczenia przewożonego towaru. Ubezpieczenie CARGO zapewnia ochronę na wypadek ich wystąpienia. W efekcie na odszkodowanie można liczyć np. wtedy, gdy do szkody dojdzie po kolizji drogowej, pożarze czy kradzieży. Swym zakresem obejmuje cały okres od momentu zdania towaru przewoźnikowi do momentu jego rozładunku w docelowym miejscu transportu.

Poznaj ofertę na ubezpieczenie CARGO

Jeśli szukasz najlepszej oferty na ubezpieczenie CARGO oraz chcesz poznać wysokość składki to zachęcamy do wypełnienia naszego formularza. Ubezpieczenie CARGO obejmuje swoją ochroną transportowane towary.

1. Wypełnij formularz

Wypełnij formularz, a sprawdzimy dla Ciebie możliwość uzyskania polisy.

2. Porównamy ofertę

Nasz ekspert weryfikuje, który ubezpieczyciel ma najlepszą ofertę na rynku.

3. Wynegocjujemy zniżki

Nasz agent negocjuje w Twoim imieniu dodatkowe zniżki.

4. Wystawimy polisę

Wystawimy polisę elektronicznie i wyślemy e-mailem.

Ubezpieczenie Cargo - formularz

Zespół doradców ubezpieczeniowych znajdzie dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę, wybierając spośród propozycji wielu ubezpieczycieli. Dzięki temu ubezpieczysz się tanio, mając pewność pełnej ochrony, idealnie dopasowanej do konkretnych potrzeb.


Osoba do kontaktu

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

Dlaczego warto nam zaufać

SPRAWDŹ, CO ZYSKASZ Z NASZYMI EKSPERTAMI
BOGATA OFERTA

Współpracujemy jedynie z zaufanymi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi.

OKOŁO 30% TAŃSZE POLISY CARGO

Oferujemy naszym Klientom średnio o ok. 30% tańsze polisy CARGO.

Nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna

Jeśli masz pytania odnośnie ubezpieczeń CARGO, skontaktuj się z nami - pomożemy całkowicie bezpłatnie.

ubezpieczenie

Zadaj nam pytanie

Masz problem z wypełnieniem formularza? Chcesz uzyskać konsultacje telefoniczną? Skontaktuj się z naszym specjalistą. Zapewniamy ubezpieczenia CARGO w ruchu krajowym, jak i międzynarodowym. 

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Zadzwoń do nas
+48 721 676 315

pon.-pt. 9:00 – 19:00

+48 534 460 198

pon.-pt. 9:00 – 19:00

Zakres ochrony ubezpieczenia cargo

Ubezpieczenie CARGO obejmuje ochroną cały towar, którym mogą być produkty gotowe lub surowce czy półprodukty. Jeśli zlecasz jego przewóz, możesz mieć pewność, że polisa ta działa od momentu przekazania ładunku firmie realizującej usługę transportową, aż do chwili rozładunku w punkcie docelowym. Sytuacja zmienia się wtedy, gdy to ubezpieczony zajmuje się transportem, np. korzystając z wypożyczonego pojazdu. W takiej sytuacji ochrona rozpoczyna się dopiero po załadunku i kończy po zakończeniu przewozu, ale przed rozładunkiem.

Musisz jednak pamiętać o tym, że CARGO w swojej podstawowej wersji nie obejmuje wszystkich rzeczy. Zwykle ubezpieczyciele nie odpowiadają za tzw. towary zwiększonego ryzyka, czyli m.in. żywy inwentarz oraz pieniądze. W ich przypadku potrzebne jest wykupienie dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej.

Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie CARGO?

Polisy CARGO zaliczane są do szeroko pojętej grupy ubezpieczeń transportowych. Bardzo często korzystają z nich firmy świadczące usługi przewozowe, traktując je jako uzupełnienie OCP, czyli ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego. Zakres CARGO jest bowiem znacznie szerzy i obejmuje też zdarzenia, na których wystąpienie firma transportowa nie miała wpływu – np. pożar, huragan, lawina, trzęsienie ziemi, rozbój, kradzież, a także w razie wypadków danego środka transportu.

Jednak ubezpieczenia CARGO są chętnie kupowane również przez właścicieli ładunków korzystających z usług transportowych. Są one polecane szczególnie wtedy, gdy zlecenie przewozowe dotyczy towaru o znacznej wartości – odszkodowanie w ramach OC przewoźnika może być niezadowalające. Pamiętajmy jednak, że ubezpieczeniu CARGO nie podlegają żywe zwierzęta, dzieła sztuki oraz dokumenty.

Ubezpieczenie CARGO - korzyści

Jeśli korzystasz z usług firm transportowych, zapewne sprawdzasz, czy mają one wykupione OCP. Jednak pamiętaj, że kiedy dojdzie do uszkodzenia, zniszczenia czy kradzieży towaru, odszkodowanie otrzymasz tylko wtedy, gdy będzie to z winy przewoźnika. Tę trzeba oczywiście udowodnić, co sprawia, że na pieniądze nierzadko trzeba długo czekać. Do tego odszkodowania nie otrzymasz, jeśli szkoda jest efektem zdarzeń losowych.

OC przewoźnika a ubezpieczenie CARGO

Ubezpieczenie CARGO zapewnia ochronę taką samą, jak OCP, ale jednocześnie znacząco ją rozszerza. Jeśli więc jesteś właścicielem towaru, którego transport chcesz zlecić lub sam planujesz się tym zająć, wykupienie tej polisy będzie bardzo dobrą inwestycją w bezpieczeństwo.

Oprócz tego mając CARGO, możesz mieć pewność otrzymania odszkodowania aż do pełnej sumy ubezpieczenia. Jeśli obejmuje ona w całości wartość ładunku, który w wyniku zdarzenia ulegnie całkowitemu zniszczeniu, odzyskasz wszystkie pieniądze, które straciłeś. W przypadku OCP wielkość odszkodowania często wyliczana jest w sposób niekorzystny dla właściciela towaru.

Już dziś wykup ubezpieczenie CARGO!

Jak widzisz, posiadanie ubezpieczenia CARGO znacząco zwiększa bezpieczeństwo. Docenisz je, zarówno zlecając przewozy towarów, jak i osobiście świadcząc usługi transportowe. Wbrew pozorom polisa o szerokim, dopasowanym do potrzeb zakresie nie musi być kosztowna. Wypełnij formularz na stronie, aby się o tym przekonać!

Zespół doradców ubezpieczeniowych znajdzie dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę, wybierając spośród propozycji wielu ubezpieczycieli. Dzięki temu ubezpieczysz się tanio, mając pewność pełnej ochrony, idealnie dopasowanej do konkretnych potrzeb.