Ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny musi mieć wykupioną polisę OC. Ceny za ubezpieczenie ciągników siodłowych nierzadko są absurdalnie wysokie. Znalazłeś oferty, w których za jedno tylko OC musisz zapłacić nawet 12 tysięcy złotych? Wcale nie musisz płacić aż tyle! Skorzystaj z naszej pomocy, a uzyskasz najlepszą cenę na ubezpieczenie ciągnika siodłowego.

Najtańsze OC/AC na ciągnik siodłowy

Nie czekaj, skorzystaj z naszej pomocy już dziś! Oferujemy najlepsze oferty na ubezpieczenie samochodów ciężarowych oraz ciągników siodłowych. Znajdziemy dla Ciebie najtańsze ubezpieczenie OC.

4 kroki do zakupu dobrego ubezpieczenia na ciągnik siodłowy
1. Wypełnij formularz

Uzupełnij wymagane pole w formularzu, aby przedstawić nam informacje o pojeździe.

2. Porównamy ofertę

Na podstawie przesłanych do nas informacji, dopasowujemy najlepszą ofertę.

3. Wynegocjujemy zniżki

W Twoim imieniu, negocjujemy zniżki z ubezpieczycielem.

4. Wystawimy polisę

Po podpisaniu umowy, wysyłamy polisę elektronicznie lub kurierem.

Wypełnij formularz i oblicz składkę na ubezpieczenie ciągnika siodłowego.

Koszt ubezpieczenia poznasz po rozmowie z naszym specjalistą. Wypełnij formularz po prawej stronie, uzupełnij podstawowe dane jak marka i model, dane dowodu rejestracyjnego i poznaj warunki ubezpieczenia oraz cenę polisy.

WYPEŁNIJ FORMULARZ I PORÓWNAJ OFERTY

Uzupełnij wymagane pola w formularzu, a nasz specjalista jeszcze tego samego dnia, przedstawi Tobie najlepsze oferty.​


Osoba do kontaktu

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

Dlaczego warto nam zaufać

SPRAWDŹ, CO ZYSKASZ Z NASZYMI EKSPERTAMI
Wiele ofert w jednym miejscu

Współpracujemy z czołowymi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, w których posiadamy możliwości wynegecjowania zniżek dla naszych Klientów.

Średnio do 40% tańsze polisy

Posiadamy doświadczenie w ubezpieczaniu ciągników siodłowych i jesteśmy w stanie obniżyć ceny OC/AC.

Nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna

Pomagamy na każdym etapie współpracy, służymy również pomocą w załatwianiu formalności.

ubezpieczenie

Zadaj nam pytanie

Nie jesteś pewien, jak wypełnić formularz lub masz problem z jego wypełnieniem? Skontaktuj się z naszym specjalista. 

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Zadzwoń do nas
+48 721 676 315

pon.-pt. 9:00 – 19:00

+48 534 460 198

pon.-pt. 9:00 – 19:00

Zaoszczędź na tanim ubezpieczeniu ciągnika siodłowego 

Ogromne koszty związane z ubezpieczaniem floty pojazdów ciężarowych w dużej mierze wynikają niestety ze zwykłej oszczędności czasu. Gdy masz ciągniki siodłowe, zwykle poświęcasz trochę czasu na znalezienie dobrej oferty za pierwszym razem. Później kompletnie się o tym zapomina. Wygodnie jest bowiem skorzystać z oferty przedłużenia i po prostu opłacić otrzymaną wcześniej fakturę.

Niestety to największy błąd, który popełniany jest nagminnie. Wbrew pozorom firmy ubezpieczeniowe niechętnie obejmują ochroną ciężarówki i ciągniki, o czym wspomnimy za chwilę. Co więcej, polisy OC nie generują zbyt wysokich zysków, a często są nawet powodem strat. Ubezpieczalniom nie zależy więc aż tak bardzo, na utrzymaniu klientów. Oferty przedłużenia nierzadko są drogie, a u konkurencji można się ubezpieczyć dużo taniej. Zanim więc opłacisz taką fakturę, zastanów się, czy naprawdę chcesz ponosić tak wysokie koszty zakupu OC na ciągnik siodłowy.

Pamiętaj, że zakres ubezpieczenia OC ciągników siodłowych jest taki sam we wszystkich Towarzystwach Ubezpieczeniowych – nie ma zatem sensu przepłacać za OC ciągnika!

Skąd wysokie ceny za ubezpieczenie ciągników siodłowych?

Firmy ubezpieczeniowe nie patrzą przychylnym okiem na właścicieli ciągników siodłowych. Z tego powodu wbrew pozorom niewiele z nich w ogóle ma taką ofertę, a to zmniejsza konkurencyjność i ogranicza klientom możliwości wyboru. Skąd ta niechęć?

Wynika ona przede wszystkim z ogromnego ryzyka podpisania umowy ubezpieczenia. Na pewno nie raz widziałeś w mediach zdjęcia czy filmy z wypadków, w których udział brały ciągniki siodłowe. Nierzadko skala takich zdarzeń jest niewyobrażalna. Ciągnik siodłowy wraz z naczepą ważą dziesiątki ton. Tak rozpędzona masa zachowuje się dosłownie, jak czołg, taranując wszystko, co znajdzie się na jej drodze.

Efekt? Uszkodzone samochody, ale i nierzadko infrastruktura drogowa, a nawet budynki! Łatwo wyobrazić sobie, ile pieniędzy trzeba wydać na pokrycie takich strat. To z tego powodu ubezpieczalnie stosują tak wysokie stawki na oc ciągnika siodłowego, choć nierzadko są to kwoty absurdalnie zawyżone.

AC ciągnika siodłowego

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku AC, z którego właściciele ciężarówek i ciągników siodłowych także mogą skorzystać. Tu problemem są wysokie koszty serwisowania. Nawet z pozoru drobne części do ciągników mogą kosztować tysiące złotych. Większa awaria takiego pojazdu znów wiąże się z potężnym wydatkiem, co sprzyja windowaniu cen AC.

Musisz mieć świadomość również tego, że duże ryzyko ubezpieczeniowe wynika z ogromnych przebiegów. Mało który samochód osobowy pokonuje rocznie tyle kilometrów, co ciągnik siodłowy. Kierowcy często są przemęczeni, podróżują po całej Europie, a przy tym ciągną za sobą ogromne ładunki. To wszystko zwiększa nie tylko ryzyko wypadku (OC), ale także awarii czy jakiegoś aktu wandalizmu (AC).

Sposób na tańsze ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Chcesz mieć pewność, że wybrałeś najtańszą z możliwych opcji na ubezpieczenie ciągnika siodłowego? Jedynym rozwiązaniem jest rzetelne porównanie dużej ilości ofert. Teoretycznie firm oferujących polisy OC AC na ciągniki siodłowe nie ma bardzo dużo, ale proces ten niestety i tak jest dość żmudny. 

Jeśli chcesz oszczędzić swój czas, najlepiej już teraz wypełnij formularz dostępny na naszej stronie internetowej. Wyliczymy dla Ciebie składkę, bazując na ofertach najlepszych firm ubezpieczeniowych. Dzięki nam masz absolutną pewność, że naprawdę tanio ubezpieczasz swoje auto. Poza tym, mamy doświadczenie w negocjowaniu zniżek dla naszych klientów.

Pamiętaj, że w przypadku OC spokojnie możesz celować po prostu w tę polisę, która aktualnie jest najtańsza na rynku. Nie musisz obawiać się niskiej jakości usług czy ograniczonego zakresu ochrony. W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych OC wszystko jest normowane przez prawo. Więcej uwagi musisz poświęcić polisom AC. Tutaj już nie sama cena, ale zakres ochrony ma największe znaczenie. Oczywiście pomożemy Ci w prawidłowym doborze takiego ubezpieczenia.

Potrzebujesz zarówno OC, jak i AC? To dobrze się składa – w takiej sytuacji powinieneś zdecydować się na pakiet od jednej firmy ubezpieczeniowej. Najczęściej możesz dzięki temu liczyć na bardzo atrakcyjny rabat! Oblicz już dzisiaj składkę na ubezpieczenie ciągnika siodłowego!

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego cena

Wspominaliśmy już o tym, że za jedno OC niektóre firmy ubezpieczeniowe liczą sobie nawet 12 tysięcy złotych rocznie za ciągnik siodłowy. Czy wiesz, że znajdziesz na rynku oferty, w których cenach oscyluje w granicach 3-4 tysięcy złotych? To już 3-krotnie mniej, a więc oszczędzasz nawet 9 tysięcy.

Wydaje Ci się to niewiele? Zarządzasz flotą pojazdów ciężarowych i masz ich w firmie np. 15? Dla powyższego przykładu Twoje roczne oszczędności wyniosą ponad 130 tysięcy złotych? To mnóstwo pieniędzy, które z powodzeniem możesz przeznaczyć na różnego rodzaju inwestycje i dynamiczny rozwój swojej firmy.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe specjalnie stosują bardzo wysokie stawki. Chcą w ten sposób zniechęcić potencjalnych klientów do tego, aby kupować u nich polisę. Jeśli Twoja oferta przedłużenia ubezpieczenia opiewa na tak absurdalne kwoty, nie decyduj się na nie! Po co przepłacać, skoro dużą część z tych pieniędzy możesz spożytkować na o wiele ważniejsze cele? Po prostu wypełnij formularz dostępny na naszej stronie internetowej. Sprawdź już teraz, ile zaoszczędzisz na ubezpieczeniu ciągnika siodłowego.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia ciągnika siodłowego?

O tym, że firmy niechętnie ubezpieczają ciężarówki i z tego powodu stosują wysokie stawki, już wspominaliśmy. Nie jest to jednak jedyne kryterium, które ubezpieczalnie biorą pod uwagę, wyliczając składkę na polisę OC. Jest również kilka innych, na które niestety nie masz większego wpływu. Warto jednak o nich wiedzieć, gdyż każda z tych firm indywidualnie podchodzi do tego tematu. To kolejny powód tak dużych różnic cenowych na rynku. Do wspomnianych kryteriów zalicza się przede wszystkim:

  • wiek,
  • konkretną markę oraz model ubezpieczanego ciągnika siodłowego,
  • aktualny przebieg,
  • region, w którym pojazd jest zarejestrowany,
  • sposób użytkowania (głównie pod kątem tego, czy auto jest wykorzystywane w transporcie krajowym, czy międzynarodowym),
  • typ ładunków, które przewozi się najczęściej (im niebezpieczniejsze lub bardziej wartościowe, tym droższe będzie OC). 

Kryteria wyceny ubezpieczenia ciągnika siodłowego

Istnieją takie kryteria wyceny polisy OC, na które w pewnym stopniu masz wpływ. Oznacza to, że jesteś w stanie obniżyć cenę ubezpieczenia poprzez odpowiednio przemyślane działanie. Przede wszystkim polisa będzie droższa, jeśli w ostatnich latach miałeś wiele szkód. Możesz częściowo ograniczyć takie ryzyko, zatrudniając w swojej firmie solidnych kierowców i pilnując rzetelnie czasu ich pracy.

Druga ważna kwestia, to bezpieczeństwo. Badanie kierowców alkomatami czy stosowanie rygorystycznych kar za nieprzestrzeganie czasu pracy lub łamanie przepisów drogowych – dzięki tym działaniom możesz obniżyć cenę OC. Firma ubezpieczeniowa przychylnym okiem patrzy na przedsiębiorców, którzy ograniczają ryzyko wypadków drogowych.

Z doświadczenia wiemy, że wiele firm przewozowych np. wprowadza specjalny system nagradzania dobrych kierowców. To m.in. dodatkowe premie za ekonomiczną jazdę oraz brak szkód w ostatnim okresie.

Czy warto wykupić ubezpieczenie AC dla ciągnika siodłowego?

OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, za którego brak grożą bardzo wysokie kary. Co więcej, koszty będą jeszcze wyższe, gdy nieubezpieczony pojazd spowoduje wypadek. Z kolei AC, czyli Auto Casco, to ubezpieczenie nieobowiązkowe, ale naszym zdaniem godne polecenia. Pamiętaj, że koszty serwisowania samochodu ciężarowego są ogromne. W transporcie zawsze może dojść do drobnych uszkodzeń pojazdu, które okazują się niesamowicie drogie w naprawie. Auto Casco chroni właśnie przed takimi zdarzeniami.

Co więcej, z polisy AC pokryjesz również szkody związane z aktami wandalizmu, które niestety czasem się zdarzają. Wybita szyba, zniszczony reflektor czy wyłamane lusterko nie muszą być obciążeniem dla firmowego budżetu. AC wykupisz w cenie nawet 1000 zł za jedną ciężarówkę! Jeśli szukasz takich ofert, już teraz skorzystaj z naszego formularza! 

Nie zapomnij o ubezpieczeniu naczepy

Wiemy, że wielu właścicieli firm transportowych kupuje na własność lub leasinguje jedynie ciągniki siodłowe. Wykorzystywane w transporcie naczepy są natomiast zazwyczaj wynajmowane, ale nie zawsze. Masz własne naczepy? Pamiętaj, że je również musisz ubezpieczyć! Dzięki nam będzie to zadanie wyjątkowo proste. Zyskasz mnóstwo czasu, a i jednocześnie oszczędzisz swoje pieniądze.

Wszystko, co musisz zrobić, to skorzystać z formularza dostępnego na stronie internetowej. Rzetelnie wypełnij wszystkie pola, a następnie całość wyślij. W bardzo krótkim czasie przedstawimy Ci zestawienie i propozycję najlepszych ofert, które będą idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Bez wychodzenia z domu sprawdzisz OC dla ciągnika siodłowego i naczepy, a do tego znajdziesz niedrogie AC o bardzo szerokim zakresie ochrony.

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego online

Zastanawiasz się jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę na ubezpieczenie OC ciągnika siodłowego? Wystarczy, że skorzystasz z pomocy naszych doradców. Wypełnij nasz formularz – ubezpieczysz u nas na korzystnych warunkach pojedyncze pojazdy i całą flotę ciągników siodłowych.

Od wielu lat, zajmujemy się ubezpieczeniem samochodów ciężarowych. Z doświadczenia wiemy, że za ubezpieczenie ciągnika siodłowego, niestety wiele firm transportowych przepłaca. Skorzystaj z naszej oferty i poznaj cenę polisy. Wypełnij nasz formularz i uzupełnij podstawowe dane, jak marka i model i podstawowe dane z dowodu rejestracyjnego, a w odpowiedzi otrzymasz od nas warunki ubezpieczenia oraz kwotę składki.

Kalkulator ubezpieczenia ciągnika siodłowego

Z pomocą naszego narzędzia możesz zaoszczędzić wiele pieniędzy. Za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) ciągnika siodłowego nie ma sensu przepłacać, ponieważ zakres ubezpieczenia jest zawsze taki sam u wszystkich ubezpieczycieli. Rynek polis ubezpieczeniowych dla firm transportowych bardzo często oferuje bardzo wygórowane stawki. Nasi doradcy w Twoim imieniu wynegocjują najlepsze warunki. Wypełnij nasz krótki formularz i sprawdź dostępne oferty i oblicz wysokość składki.

84% polis ubezpieczeniowych zamieniamy na tańsze!

Wiele ofert ubezpieczeniowych
Średnio o 2000 zł tańsze polisy
Doradcy z wyróżnieniami
Bezpłatna pomoc i porada agentów