Kompleksowe ubezpieczenia dla przedsiębiorców

Ubezpieczenie firmy

Każda działalność gospodarcza wiąże się z pewnym ryzykiem strat. Odpowiedzialność cywilna przedsiębiorstwa, a także jego lokale i ruchomości są objęte polisą dla firm. Ubezpieczenie firmy zapewnia odszkodowanie w przypadku zniszczenia majątku przez zdarzenia losowe. Polisa OC zdejmuje z niej obowiązek naprawienia szkód wyrządzonych innym podmiotom gospodarczym, klientom czy osobom trzecim. Porównaj oferty na ubezpieczenie firm.

Oferujemy kompleksowe ubezpieczenia firm oraz pakiety

Skorzystaj z naszego kalkulatora ubezpieczenia firmy i zorientuj się wstępnie w cenie wybranego ubezpieczenia.

4 kroki, by kupić dobre ubezpieczenie dla firmy
1. Wypełnij formularz

Wypełnij formularz, a sprawdzimy dla Ciebie możliwość uzyskania polisy.

2. Porównamy ofertę

Nasz ekspert weryfikuje, który ubezpieczyciel ma najlepszą ofertę na rynku.

3. Wynegocjujemy zniżki

Nasz agent negocjuje w Twoim imieniu dodatkowe zniżki.

4. Wystawimy polisę

Elektronicznie wysyłamy polisy do naszych Klientów.

Porównaj oferty ubezpieczenia dla firm

Wypełnij formularz i uzyskaj dostęp do najlepszych ubezpieczeń. Oferujemy również pomoc i wsparcie naszych specjalistów.

1. Dane firmy

* Nazwa firmy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
* NIP:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
* Przychody netto w ostatnim roku obrotowym:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
* Suma ubezpieczenia:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
* Wykonywana działalność (numery PKD):
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
* Liczba zatrudnionych osób
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Uwagi:
Wpisz ewentualne pytania i uwagi...
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

2. Dane kontaktowe

Imię i nazwisko
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Telefon kontaktowy (*):
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Adres e-mail:
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Preferowany kontakt
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

Dlaczego warto nam zaufać

SPRAWDŹ, CO ZYSKASZ Z NASZYMI EKSPERTAMI
Wiele ofert w jednym miejscu

Nie trzymamy się jedynie jednej firmy ubezpieczeniowej, jak inni agenci. Porównujemy wszystkie towarzystwa.

Średnio 826 zł tańsze polisy

Według naszych obliczeń, średnio nasi Klienci oszczędzaja 826zł rocznie.

Pomoc i wsparcie

W ramach współpracy, pomagamy również w trakcie trwania ubezpieczenia.

ubezpieczenie

Zadaj nam pytanie odnośnie ubezpieczenia firmowego

Pamiętaj, że w możesz skorzystać z naszej pomocy. Wypełnij formularz na stronie i wskaż, że szukasz najlepszego ubezpieczenia dla firmy. 

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Zadzwoń do nas
+48 721 676 315

pon.-pt. 9:00 – 19:00

+48 534 460 198

pon.-pt. 9:00 – 19:00

Kompleksowe ubezpieczenie dla firm

Aby ochrona była skuteczna, musi być kompleksowa. Nie wystarczy ubezpieczyć tylko majątku lub wyłącznie odpowiedzialności cywilnej. Takie niedopatrzenia mogą słono kosztować przedsiębiorcę, który znajdzie się w nieprzewidzianej sytuacji. Warto więc poświęcić chwilę na ustalenie optymalnego zakresu ubezpieczenia. W jego skład powinny wchodzić następujące umowy.

Ubezpieczenie OC firmy

Firmowe OC jest skierowane do wszystkich podmiotów, które prowadzą działalność gospodarczą i rozliczają się z podatku dochodowego na podstawie książki przychodów i rozchodów (KPiR), ksiąg rachunkowych, karty podatkowej lub w formie ryczałtu ewidencjonowanego.

Do czego potrzebne jest ubezpieczenie OC w związku z prowadzeniem działalności? Dzięki niemu ubezpieczyciel przejmuje odpowiedzialność finansową za niewywiązanie się z zawartych umów, niewykonanie lub niepoprawne wykonanie usług czy nieumyślne wyrządzenie szkód osobom trzecim. Jeśli np. część lokalu należącego do firmy odłamie się i zniszczy zaparkowany samochód, kodeks cywilny obarcza firmę odpowiedzialnością za szkodę. Nawet nieodśnieżenie chodnika może być poważne w skutkach – pieszy może poślizgnąć się i doznać uszczerbku na zdrowiu.

Kiedy ubezpieczenie OC dla firmy jest przydatne?

Niewywiązanie się z warunków umowy lub niewłaściwe wykonanie usługi można zilustrować przykładem. Załóżmy, że firma zajmuje się multimedialną obsługą koncertu. Jeśli głośniki lub telebimy przestaną działać, za nieudany występ odpowiedzialny jest wspomniany usługodawca. Dlatego ubezpieczenie firmy powinno obejmować OC kontraktowe.

Ubezpieczenie OC firmy może mieć zastosowanie w sytuacji, gdy wytworzyła ona wadliwe produkty. Każda produkcja wymaga zachowania zasad bezpieczeństwa zawartych w obowiązującym prawie. Producent musi brać pod uwagę możliwe przypadki niewłaściwego użycia produktów i podawać informacje o ewentualnym niebezpieczeństwie w instrukcji użytkowania.

Jeśli natomiast produkt posiada wadę – np. osłabione mocowania na osi koła rowerowego lub szczelinę pomiędzy ramą okna a szybą – pomocne będzie ubezpieczenie OC produktu. Związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy wadą a szkodą można łatwo wykazać, a nieubezpieczony przedsiębiorca będzie musiał zrekompensować szkody z własnej kieszeni, często wielu konsumentom jednocześnie.

Ubezpieczenie majątku firmy

Każde przedsiębiorstwo dąży do nieustannego rozwoju. Majątek poszerzany jest o nowe lokale, sprzęty i maszyny. Uszkodzenie lub awaria mienia generuje straty finansowe w związku ze spadkiem wydajności firmy lub koniecznością zlecenia napraw. Budynki i wyposażenie, którymi dysponuje firma, powinny być ubezpieczone. Najważniejsze jest ubezpieczenie od zdarzeń losowych – np. dymu i sadzy, gradu, huraganu, pożaru czy przepięcia.

Przedsiębiorca może także ubezpieczyć swoje mienie od kradzieży, rabunku lub wandalizmu. Jeśli dojdzie do włamania, wartość skradzionych przedmiotów lub pieniędzy zwróci ubezpieczalnia. Takie ubezpieczenie majątku przydaje się np. wtedy, kiedy firma realizuje transport towarów, a ciężarówka zostaje zrabowana w trasie.

Ubezpieczenie szkła i elektroniki

Najbardziej wrażliwym na uszkodzenia mieniem są z pewnością urządzenia elektroniczne. Obecnie działalność większości przedsiębiorstw wymaga korzystania z Internetu lub samego komputera. Nietrudno o przypadkowe zniszczenie urządzenia, z którego korzysta pracownik. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk oznacza, że ochroną objęte będą wszystkie urządzenia znajdujące się w lokalach przedsiębiorstwa. Ubezpieczenie obejmuje też np. laptopy firmowe, które pracownicy przechowują poza miejscem ubezpieczenia. Polisa pozwoli nawet odzyskać koszty odtworzenia utraconych danych elektronicznych.

Warte uwagi jest również ubezpieczenie przedmiotów szklanych od pęknięcia i stłuczenia. Ochrona obejmie: szyby okienne, stoły i lady sprzedażowe, lustra, gabloty, wykładziny kamienne, przegrody ścienne, boksy czy kabiny.

Ile kosztuje ubezpieczenie firmy?

Trudno podać konkretną cenę ubezpieczenia firmy. Jego zakres jest bowiem unikalny dla każdego przedsiębiorstwa. Oferta musi być dopasowana indywidualnie, aby chronione były wszystkie aspekty działalności wiążące się z ryzykiem. Przykładowo właściciel salonu tatuażu powinien zawrzeć w umowie ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych (np. wirusa HIV).

Warto skorzystać z usług doradcy ubezpieczeniowego i szczegółowo opowiedzieć mu o działalności firmy – m.in. o przebiegu typowego dnia pracy, miejscach świadczenia usług czy liczbie pracowników. Cena polisy dla firm zależy od następujących czynników:

  • zakresu ubezpieczenia
  • wielkości firmy
  • wartości mienia przedsiębiorstwa
  • branży
  • zasięgu działalności (globalnego lub krajowego)
  • prawdopodobieństwa wystąpienia szkody majątkowej.
  • Różnice w cenie ubezpieczenia

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, łatwo stwierdzić, że najwyższe składki płacą międzynarodowe, duże korporacje. Oferta skierowana do nich będzie jednak całościowo korzystniejsza niż ubezpieczenie małej lub średniej firmy.

Również firmy budowlane muszą liczyć się z wyższymi składkami ubezpieczenia. Ich działalność obejmuje wiele ryzyk, a wykorzystywane materiały i powstające budynki mają dużą wartość pieniężną. Podobnie jest w przypadku przedsiębiorców, którzy wykorzystują w pracy trudno dostępne materiały i surowce oraz specjalistyczny sprzęt. Firmy usługowe i produkcyjne płacą z reguły dużo niższe składki.

Jak obniżyć składkę polisy firmowej?

Zdarza się, że przedsiębiorca potrzebuje więcej niż jednej umowy ubezpieczeniowej. Jeżeli powierzymy ochronę majątku, pracowników, pojazdów i OC firmy jednemu ubezpieczycielowi, oferta będzie korzystniejsza. Łączenie kilku umów pozwala uzyskać rabaty i gratisy, które obniżają cenę składek.

Należy pamiętać, że ubezpieczenie to ochrona awaryjna – w pierwszej kolejności trzeba zapobiegać stratom. Dlatego użytkowanie samochodów lub maszyn musi podlegać ścisłym zasadom, dzięki którym pracownicy nie spowodują wielu szkód. Jeśli w historii firmy często dochodziło do wypadków przez niewłaściwą konserwację sprzętu lub niekompetencję zatrudnionych, ubezpieczyciel zwróci na to uwagę i zaproponuje wyższe składki.

Najlepsze ubezpieczenie firmy

Jak znaleźć idealną ofertę i wykupić tanią polisę o szerokim zakresie ochrony? Koniecznie porównaj propozycje kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Oblicz orientacyjną składkę, korzystając z kalkulatora ubezpieczeń lub skontaktuj się z nami. Chętnie doradzamy przedsiębiorcom, jakie ubezpieczenie OC i majątku firmy zaspokoi ich potrzeby. 

Zadbamy o to, by jakość Twojej polisy szła w parze z atrakcyjną ceną. Rynek ubezpieczeń znamy jak własną kieszeń, a obszerne warunki umów przeanalizujemy za Ciebie! Doradzimy również w wyborze najlepszego ubezpieczenia na życie dla Twoich pracowników. 

92% polis dla firm zamieniamy na tańsze

Wiele ofert ubezpieczeniowych
Średnio o 826 zł tańsze polisy
Doradcy z wyróżnieniami i nagrodami
Bezpłatna pomoc i porada agentów