ZABEZPIECZ SIEBIE I BLISKICH

Ubezpieczenie na życie

Nie myślałeś do tej pory o wykupieniu ubezpieczenia na życie, bo wydaje Ci się, że jest to ochrona wyłącznie dla Ciebie? Jesteś w dużym błędzie, gdyż taka polisa może zapewniać ochronę również Twoim najbliższym. Co więcej, przy odpowiednim pakiecie część pieniędzy ze składki może na siebie zarabiać. Najważniejsze w wyborze ubezpieczenia na życie to dobór odpowiedniego pakietu.
Wypełnij formularz, a nasz specjalista wybierze dla Ciebie indywidualnie najlepsze ubezpieczenie na życie.

PORÓWNAJ OFERTY ubezpieczenia na życie

Wypełnij formularz i oblicz wysokość składki na ubezpieczenie na życie i zdrowie online. Zapewniamy pomoc w doborze najlepszego ubezpieczenia i wsparcie podczas trwania umowy. Zadbaj o ochronę swojego zdrowia i zabezpieczenie finansowe najbliższych.

4 kroki, by kupić dobre ubezpieczenie na życie
1. Wypełnij formularz

Wypełnij formularz, a sprawdzimy dla Ciebie możliwość uzyskania polisy.

2. Porównamy ofertę

Nasz ekspert weryfikuje, który ubezpieczyciel ma najlepszą ofertę na rynku.

3. Wynegocjujemy zniżki

Nasz agent negocjuje w Twoim imieniu dodatkowe zniżki.

4. Wystawimy polisę

Pocztą tradycyjną lub elektroniczną wyślemy polisę

WYPEŁNIJ FORMULARZ I ZNAJDŹ POLISĘ NA ŻYCIE I ZDROWIE

Zespół naszych ekspertów prześledzi oferty z rynku i odpowiednio dopasuje ubezpieczenie. Prezentujemy wyłącznie najlepsze i jednocześnie najbardziej atrakcyjne cenowo opcje. Chcesz ubezpieczyć się na życie? W takim razie nie czekaj dłużej – już dziś wypełnij formularz.

Chcę ubezpieczyć:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Chcę się ubezpieczyć na wypadek:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Miesięczne wydatki
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Chcę się ubezpieczyć na kwotę do:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Sytuacja mieszkaniowa:
posiadam własne mieszkanie / mieszkam u rodziców ...
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Czy posiadasz dzieci?
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Wykonywany zawód:
np. lekarz
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Wybierz okres ubezpieczenia
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Imię i nazwisko:
Jan Kowalski
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Telefon kontaktowy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Kod pocztowy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

Dlaczego warto nam zaufać

SPRAWDŹ, CO ZYSKASZ Z NASZYMI EKSPERTAMI

Nawet kilkadziesiąt ofert w jednym miejscu

Jesteśmy niezależnymi specjalistami. Współpracujemy z wieloma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi.

Średnio o 40% tańsze polisy

Nasi eksperci w imieniu naszych Klientów negocjują z ubezpieczycielami dodatkowe zniżki.

Wsparcie i pomoc

Podczas zawierania ubezpieczenia, jak i w trakcie jego trwania, oferujemy niezobowiązująca pomoc.

ubezpieczenie

Zadaj nam pytanie

Nie wiesz, jakie ubezpieczenie na życie wybrać? Skontaktuj się z naszym specjalistą, pomożemy na każdym etapie współpracy. Ubezpieczenie na życie, przede wszystkim ma zadanie chronić Ciebie i twoich bliskich w przypadku trudnych sytuacji życiowych. Nie możemy być pewni dobrego stanu zdrowia przez całe życie, nawet jeśli jesteśmy w świetnej formie. Warto zapewnić sobie zabezpieczenie finansowe na wypadek nieszczęśliwych wypadków. 

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Zadzwoń do nas
+48 721 676 315

pon.-pt. 9:00 – 19:00

+48 534 460 198

pon.-pt. 9:00 – 19:00

Przed czym chroni ubezpieczenie na życie?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, polisa na życie jest dostępna w wielu różnych wariantach. W najbardziej podstawowym działa wyłącznie w przypadku śmierci ubezpieczonego. Oznacza to, że ewentualne odszkodowanie dostanie rodzina lub osoby, które ubezpieczony wskazał w swojej polisie. Wiele naszych klientów decyduje się również na rozszerzenie ubezpieczenia na życie, np. poprzez wykupienie ubezpieczenia od utraty dochodu w przypadku utraty niezdolności do pracy, czy też choroby. Za niewiele większą składkę, możesz zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo finansowe w przypadku trudnej sytuacji życiowej.

Ubezpieczenia na życie z rozszerzeniem

To jednak dopiero początek, gdyż zakres ochrony możesz znacząco poszerzyć, obejmując nim również siebie samego. W efekcie ubezpieczenie może zapewnić odszkodowanie między innymi w przypadku:

 • doznania czasowego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • dłuższego pobytu w szpitalu,
 • konieczności odbycia rehabilitacji,
 • czasowej lub trwałej niezdolności do pracy,
 • zapadnięcia na bardzo poważną chorobę.

Zakres ochrony znajdziesz w każdym OWU polisy, dla której umowę planujesz podpisać. Pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z tym dokumentem. Zwróć szczególną uwagę na sumę ubezpieczeniową, gdyż to od niej zależy, ile pieniędzy będziesz mógł dostać w razie zdarzenia.

Pakiety poszerzające ochronę ubezpieczeniową na życie i zdrowie

Musisz mieć świadomość tego, że wykupując jeden z takich dodatkowych pakietów, nie możesz podawać nieprawdziwych informacji. Ubezpieczyciel będzie chciał się dowiedzieć między innymi tego, jakie miałeś szczepienia i jaki jest Twój aktualny stan zdrowia. Istotne mogą być również zabiegi lub poważniejsze choroby, z którymi zmagałeś się w przeszłości. Jeśli aktualnie cierpisz na chorobę przewlekłą, również nie możesz utajać tych informacji.

To prawda, że im człowiek starszy i bardziej schorowany, tym wyższa będzie stawka za ubezpieczenie na życie. Jednak pamiętaj, że oszukiwanie we wniosku to tylko pozorne oszczędności. Składka będzie niższa, ale gdy dojdzie do jakieś zdarzenia, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Każda nieprawdziwa informacja podana w momencie podpisywania umowy jest podstawą do takiego działania.

Co więcej, w niektórych przypadkach ubezpieczyciel może Cię nawet wysłać na dodatkowe badania. Od ich wyników będzie zależeć wysokość zaproponowanej Ci składki.

Polisa na życie i oszczędzanie pieniędzy

Wymienione przez nas przypadki wciąż nie są wszystkim, przed czym może Cię chronić ubezpieczenie na życie. Dzięki niemu możesz również finansowo zabezpieczyć swoją przyszłość. Na rynku dostępne są specjalne polisy inwestycyjne, w których umowę podpisuje się na dłuższy czas, np. 25 lat. W tym przypadku część wpłacanych przez Ciebie składek trafia na konto oszczędnościowe. Pieniądze są inwestowane i pomnażane, a na zakończenie umowy będziesz mógł z nich skorzystać.

Suma ubezpieczenia to ważny składnik polisy na życie

Wspomnieliśmy wcześniej o tym, abyś koniecznie zwrócił uwagę na sumę ubezpieczeniową. Wbrew pozorom suma ubezpieczenia to bardzo ważny aspekt. Odpowiednia kwota daje pewność, że w razie problemów odszkodowanie pokryje Twoje koszty związane z leczeniem, rehabilitacją czy czasową niezdolnością do pracy.

To właśnie od sumy ubezpieczeniowej firma wylicza wysokość odszkodowania. Wygląda to następująco:

 • w przypadku śmierci ubezpieczalnia wypłaca 100% kwoty, a więc pełną sumę ubezpieczeniową,
 • w przypadku choroby, wypadku czy uszczerbku na zdrowiu odszkodowanie stanowi kwotę do 1 do 100% sumy ubezpieczeniowej.

Wyjątkiem jest odszkodowanie za pobyt w szpitalu. Tutaj najczęściej ubezpieczalnie na zycie oferują, np. 150 czy 200 zł za każdy dzień pobytu w placówce medycznej. Pamiętaj, że w przypadku najtańszych polis suma może opiewać zaledwie na kilkanaście tysięcy złotych. W najdroższych pakietach są to kwoty sięgające nawet miliona złotych. Im wyższa suma, tym droższa składka, ale za to lepsza ochrona.

Jednak nie możesz oczywiście przesadzać. Zawsze starają się znaleźć najlepszy kompromis, a więc w miarę wysoką sumę ubezpieczeniową przy składce, która nie jest dla Ciebie nadmiernym obciążeniem finansowym. Dobry specjalista pomoże w wyborze najlepszego ubezpieczenia na życie i zdrowia, które zagwarantuje Tobie i bliskim odpowiednie wsparcie finansowe w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia.

Sytuacje w których nie dostaniesz odszkodowania z tytułu ubezpieczenia na życie

Czy wiesz, że w niektórych przypadkach firma ubezpieczeniowa może odmówić wypłaty odszkodowania? O jednym z nich już wspominaliśmy, zatajenie przez ubezpieczonego jego faktycznego stanu zdrowia.

Jednak na tym nie koniec. Każdy ubezpieczyciel stosuje własne regulaminy, w których bardzo dokładnie określa warunki, na jakich wypłacane są odszkodowania. Znajdziesz tam także całą listę sytuacji, w których pieniędzy nie dostaniesz. Przed podpisaniem umowy koniecznie zapoznaj się z tymi warunkami – najczęściej znajdziesz je w tzw. OWU do umowy.

Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania?

Każda firma ubezpieczeniowa stosuje własne zasady, ale są sytuacje, w których wszyscy ubezpieczyciele odmawiają wypłaty pieniędzy. Zalicza się do nich między innymi zdarzenia:

 • do których doszło w momencie, kiedy byłeś pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,
 • gdy sam doprowadziłeś do uszczerbku na zdrowiu, czyli samookaleczenie (ewentualnie próba popełnienia samobójstwa),
 • jeśli do zdarzenia doszło w momencie, gdy popełniałeś przestępstwo,
 • jeśli do zdarzenia doszło podczas brania udziału w strajku i innych pikietach,
 • gdy pobyt w szpitalu trwał krócej, niż 3 dni.

Oczywiście firmy ubezpieczeniowe mogą nie wypłacać odszkodowań za zdarzenia wyjątkowe, do których zalicza się np. wybuch wojny.

Kobiety w ciąży a ubezpieczenie na życie

Jeszcze ważna informacja dla kobiet planujących urodzenie dziecka. Niestety nie będzie można liczyć na odszkodowanie za pobyt w szpitalu, jeśli poród będzie miał miejsce np. w okresie roku od podpisania umowy. Firmy ubezpieczeniowe stosują tzw. okres karencji. Jest to czas ochrony towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym to za niektóre zdarzenia nie podnosi ono odpowiedzialności. Ubezpieczalnie bronią się w ten sposób przed nieuczciwymi klientami. Sprawia to, że nie ma sensu kupować polisy np. w momencie, gdy za chwilę planuje się poważniejszy zabieg chirurgiczny czy już jest się w ciąży.

Czas trwania umowy ubezpieczenia na życie

W zdecydowanej większości przypadków polisa na życie obejmuje okres 12 miesięcy. Po tym czasie może np. ulec automatycznemu przedłużeniu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypowiedzieć umowę i podpisać nową w innym towarzystwie. Jednak pamiętaj, że dzięki kontynuacji ubezpieczenia możesz liczyć na jednakową stawkę. Każda nowa umowa to rekalkulacja składek, gdzie bierze się pod uwagę m.in. Twój aktualny wiek i stan zdrowia.

Są jednak polisy, które mogą obowiązywać przez okres od 5 do nawet 25 lat. To ubezpieczenia inwestycyjne, o których wspominaliśmy już wcześniej. Umowa nie tylko zapewnia Ci ochronę, ale dodatkowo pozwala oszczędzać pieniądze.

Czy warto wybrać najtańsze ubezpieczenie na życie?

Naszym zdaniem kierowanie się ceną polisy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Problem polega na tym, że wysokość składki uzależniona jest od wielu czynników. Nierzadko tania opcja oznacza np. bardzo niską, niesatysfakcjonującą sumę ubezpieczenia.

Firmy biorą pod uwagę wiek swoich klientów, wykonywany przez nich zawód, aktualny stan zdrowia czy przebyte choroby. Do tego dochodzą pakiety dodatkowe i indywidualne wymagania stawiane przez ubezpieczyciela. Czynników jest mnóstwo i dlatego zawsze musisz dokładnie przemyśleć swój wybór.

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest porównanie ze sobą ofert. Im lepiej prześledzisz rynek, tym łatwiej będzie Ci znaleźć najbardziej sensowną opcję, stanowiącą idealny kompromis pomiędzy ceną, a zakresem ochrony. Tutaj bardzo pomocna będzie nasza oferta. Po prostu wypełnij formularz i przedstaw nam w ten sposób swoje potrzeby. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą opcję ochrony, która na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom. Zestawimy ze sobą oferty od wszystkich ubezpieczalni i przedstawimy Ci te, które będą najlepsze.

Ubezpieczenie na życie cennik

Jak już wspomnieliśmy, koszt składki ubezpieczenia na życie jest różny i w głównej mierze zależy od sumy ubezpieczenia oraz ochrony. Najtańsze ubezpieczenia na życie mogą kosztować nawet 30zł miesięcznie dla osób młodych, ale zakres ochrony będzie bardzo ograniczony, czyli od śmierci ubezpieczonego.

Polisy na życie godne polecenia, z kilkoma rozszerzeniami kosztują przeważnie od 80 do 150 złotych miesięcznie. Rozszerzenia zawsze dopasowujemy indywidualnie do klientów.

 

Ubezpieczenie na życie kupisz online

Najlepszym sposobem, na znalezienie dobrego ubezpieczenia na życie jest wyszukanie oferty online. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możesz ze sobą porównać różne opcje dostępne na rynku. Co więcej, zadanie to jest łatwiejsze, niż może Ci się wydawać. Wszystko dzięki naszej ofercie, z której możesz skorzystać już teraz.

Pamiętaj, że przez internet możesz nie tylko wyszukać polisę, ale także podpisać umowę! Załatwisz wszystko bez wychodzenia z domu, a dzięki naszej pomocy będziesz mieć pewność wyboru najlepszej z możliwych opcji.

93% polis ubezpieczeniowych na życie zamieniamy na tańsze!

Nawet 89 ofert ubezpieczeniowych na życie i zdrowie w jednym miejscu
Średnio kilkaset złotych oszczędności
doradcy z wyróżnieniami i nagrodami
bezpłatna pomoc i porada agentów