Ubezpieczenie domu i mieszkania

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie mieszkania i domu to zapewnienie bezpieczeństwa na wypadek zdarzeń losowych, jak np. zalanie nieruchomości, kradzież z włamaniem, czy pożar. W wielu przypadkach, ubezpieczenie nieruchomości jest też obowiązkowe, np. przy kredycie hipotecznym. Nie warto jednak przepłacać za ubezpieczenie domu. Porównaj oferty i dobierz najlepszy zakres ochrony.

Ubezpieczenia mieszkaniowe

Ubezpiecz swoje mieszkanie bez wychodzenia z domu. Sprawdź naszą ofertę.

4 kroki, by kupić dobre ubezpieczenie
1. Wypełnij formularz

Wypełnij formularz, a sprawdzimy dla Ciebie możliwość uzyskania polisy.

2. Porównamy ofertę

Nasz ekspert weryfikuje, który ubezpieczyciel ma najlepszą ofertę na rynku.

3. Wynegocjujemy zniżki

Nasz agent negocjuje w Twoim imieniu dodatkowe zniżki.

4. Wystawimy polisę

Na wskazany adres e-mail w umowie, wyślemy polisę.

WYPEŁNIJ FORMULARZ I PORÓWNAJ OFERTY

Rodzaj nieruchomości:
 • - kliknij i wybierz rodzaj nieruchomości -
 • Dom
 • Mieszkanie
 • Nieruchomość w budowie
 • Gospodarstwo rolne
- kliknij i wybierz rodzaj nieruchomości -
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Powierzchnia [m2]:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Rok budowy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Kod pocztowy i miejscowość:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Uwagi:
Dodatkowe uwagi...
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

Dlaczego warto nam zaufać

SPRAWDŹ, CO ZYSKASZ Z NASZYMI EKSPERTAMI
Wiele ofert w jednym miejscu

W swojej ofercie posiadamy jedynie renomowane Towarzystwa Ubezpieczeniowe.

Średnio do 40% tańsze polisy

Posiadamy doświadczenie w ubezpieczaniu firm transportowych.

Nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna

Pomagamy na każdym etapie współpracy, służymy również pomocą w załatwianiu formalności.

ubezpieczenie

Zadaj nam pytanie

Nie jesteś pewien, jak wypełnić formularz lub masz problem z jego wypełnieniem? Skontaktuj się z naszym specjalistą. Zapewniamy ubezpieczenia w ruchu krajowym, jak i międzynarodowym. 

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Zadzwoń do nas
+48 721 676 315

pon.-pt. 9:00 – 19:00

+48 534 460 198

pon.-pt. 9:00 – 19:00

Ubezpieczenie domu i mieszkania

Jest wiele przypadków, w których warto ubezpieczyć mieszkanie. Banki wymagają tego od klientów zaciągających kredyt hipoteczny. Dobrowolna ochrona daje poczucie bezpieczeństwa osobom, które zakupiły nieruchomość na własność. Nawet wynajmując mieszkanie powinniśmy rozważyć odpowiednią polisę. Każdy z wymienionych przypadków wymaga innego zakresu ochrony, którą daje ubezpieczenie nieruchomości. Jak działa polisa mieszkaniowa i co jeszcze trzeba o niej wiedzieć?

Jaki zakres obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

Atrakcyjne ubezpieczenie nieruchomości łączy kilka rodzajów ochrony. W jego skład mogą wchodzić różne polisy, z których każda ubezpiecza inny element mieszkania lub sposób jego użytkowania. Zastanów się, które umowy będą dla Ciebie przydatne i jaką składkę możesz zapłacić. Dzięki temu znajdziesz ofertę stworzoną dla Ciebie i Twoich najbliższych.

Podstawowa polisa mieszkaniowa obejmuje ubezpieczenie murów i innych elementów stałych, a także ubezpieczenie wyposażenia (ruchomości). Niektórzy rozszerzają ochronę o ubezpieczenie OC mieszkania czy tzw. home assistance. Poszczególne elementy kompletnego ubezpieczenia scharakteryzujemy poniżej.

Ubezpieczenie murów

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych znajduje się przede wszystkim ubezpieczenie murów – konstrukcji budynku i elementów stałych. Oprócz ścian ochroną objęte są stałe  instalacje, takie jak rury kanalizacyjne i doprowadzające wodę, instalacja elektryczna i gazowa, a nawet telekomunikacyjna.

Do elementów stałych zaliczamy także m.in. następujące wyposażenie: drzwi, okna, kominki, tynki, meble kuchenne, kabiny prysznicowe i wanny, umywalki czy armaturę. Te elementy mogą wchodzić w skład podstawowego ubezpieczenia nieruchomości lub polisy dodatkowej. Ochroną warto objąć też elementy zewnętrzne, np. rolety przeciwwłamaniowe, rynny i markizy.

Wszystkie elementy ubezpieczane są od zdarzeń losowych. Oznacza to, że ich zniszczenie w wyniku katastrofy naturalnej (np. powodzi) lub działania człowieka (np. pożaru lub dewastacji) jest podstawą do wypłaty odszkodowania. Ubezpieczony powiadamia towarzystwo ubezpieczeniowe o tym, że konstrukcja budynku została naruszona w wyniku zdarzenia losowego. O wysokości świadczenia decyduje suma gwarancyjna określona w umowie.

Ubezpieczenie ruchomości domowych

Większości z nas nie wystarczy ubezpieczenie murów. Lokatorzy martwią się przede wszystkim o wartościowe wyposażenie, które może zostać skradzione lub przypadkowo zniszczone. Aby je chronić, warto wykupić ubezpieczenie ruchomości domowych. Znajdujące się w mieszkaniu komputery, sprzęt RTV i AGD, biżuteria, sprzęty sportowe i hobbystyczne często stają się celem kradzieży z włamaniem.

Wszystkie przedmioty, które uważasz za drogocenne i warte ubezpieczenia, wynotuj i przedstaw listę ubezpieczycielowi. Otrzymasz polisę, której składka i suma gwarancyjna będzie odpowiadała wartości wyposażenia. W przypadku zdarzenia losowego należy udokumentować i zgłosić szkodę zgodnie ze wskazówkami konsultanta firmy ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie OC mieszkania

Potocznym określeniem „ubezpieczenie OC mieszkania” nazywamy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują je wraz z polisą mieszkaniową. Odpowiedzialność cywilna oznacza negatywne konsekwencje ponoszone przez określony podmiot prawa, który spowodował zdarzenie negatywnie oceniane przez prawo. Innymi słowy, za wyrządzone szkody musisz zapłacić – chyba że chroni Cię ubezpieczenie OC.

Przypuśćmy, że w wyniku działania Twojego lub Twoich podopiecznych (dzieci lub zwierząt) osoba trzecia doznała szkody osobowej lub majątkowej. Ubezpieczenie OC zwolni Cię z obowiązku likwidacji szkód – finansowe skutki zaistniałej sytuacji poniesie ubezpieczyciel. Polisa działa niezależnie od miejsca zdarzenia. Szkodą może być np. pogryzienie gościa przez psa w Twoim domu lub wybicie szyby sąsiada przez dziecko bawiące się na zewnątrz. Chroniony będziesz także wtedy, gdy podczas jazdy rowerem potrącisz pieszego, a on złamie rękę.

Czy warto kupić ubezpieczenie OC mieszkania

Lista możliwych zdarzeń objętych ubezpieczeniem jest bardzo długa – od zalania mieszkania sąsiada po kontuzję pieszego, który przewróci się na nieodśnieżonym przez Ciebie chodniku. Dlatego ten rodzaj ochrony jest bardzo przydatny i warto rozważyć jego dołączenie, gdy kupujesz ubezpieczenie nieruchomości.

Domowe ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie assistance zapewnia szybką i profesjonalną pomoc w związku z zaistnieniem ujętego w OWU zdarzenia. Sytuacje losowe, w których można otrzymać wsparcie, to np. zniszczenie domu w wyniku katastrofy naturalnej czy awaria sprzętu AGD. Dzięki domowemu assistance nie zostaniesz sam, gdy rury w Twoim mieszkaniu zaczną przeciekać lub zatrzasną się drzwi wejściowe. Wystarczy zgłosić zdarzenie ubezpieczycielowi, a on wezwie do Ciebie specjalistów, którzy naprawią usterkę na miejscu. W niektórych przypadkach zapewni też tymczasowe miejsce pobytu.

Zakres ubezpieczenia assistance jest regulowany przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Często obejmuje limitowane usługi, z których można skorzystać raz w roku. Jest to np. dozór lub przechowanie mienia w związku z kradzieżą. Bez ograniczeń możesz korzystać z pewnych usług informacyjnych, np. porad budowlano-remontowych. Rozszerzona polisa zapewni Ci nawet natychmiastowe wsparcie IT.

Ubezpieczenie mieszkania i domu – dane statystyczne

Jeśli interesuje Cię, jaki procent Polaków korzysta z ubezpieczeń nieruchomości, cennych danych dostarcza raport „Dom pod ochroną” przygotowany w 2019 roku przez ARC Rynek i Opinia. Oto najważniejsze wnioski:

 • 80% badanych właścicieli mieszkań zgłosiło, że kupuje ubezpieczenia nieruchomości;
 • tylko 33% osób korzystających z ubezpieczeń motywuje obawa przed kosztami potencjalnych szkód, a 81% badanych uważa, że warto być ubezpieczonym
 • 13% badanych doświadczyło szkody w przeszłości i na tej podstawie zdecydowało, że ubezpieczenie nieruchomości jest opłacalne;
 • 81% ubezpieczonych wybrało ubezpieczenie ruchomości domowych, a 73% – ubezpieczenie murów i elementów stałych;
 • 64% badanych posiadało ubezpieczenie OC w życiu prywatnym;
 • 47% osób zadbało o ochronę na wypadek kradzieży z włamaniem;
 • 33% badanych zdecydowało się na domowe ubezpieczenie assistance;
 • 56% ubezpieczonych zapłaciło za roczną polisę 101-300 zł, a 23% wydało 301-500 zł. Ubezpieczenia tańsze niż 100 zł wybrało 6% badanych, a droższe niż 500 zł – 8%.

Ubezpieczenie nieruchomości online

Jak kupić ubezpieczenie mieszkania? Można to zrobić stacjonarnie w punkcie usługowym albo skorzystać ze sprzedaży telefonicznej lub internetowej. 

Najszybciej dokonasz zakupu w ten ostatni sposób – ubezpieczenie nieruchomości online otrzymasz po wypełnieniu formularza. Polisę kupisz na stronie internetowej konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego lub z użyciem porównywarki ofert.

Będziesz musiał podać następujące dane:

 • rodzaj ubezpieczanej nieruchomości
 • powierzchnię użytkową nieruchomości
 • rok budowy mieszkania lub domu
 • tytuł prawny do lokalu
 • historię ubezpieczeń (np. informacje na temat ostatniej polisy)
 • adres ubezpieczanej nieruchomości
 • liczbę osób zamieszkujących lokal
 • pożądany zakres ubezpieczenia.


Zakup ubezpieczenia nieruchomości online zajmuje niewiele czasu – wystarczy kilkanaście minut. Nie musisz podpisywać umowy w placówce towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniej oferty, odezwij się do nas. 

Doświadczony broker ubezpieczeniowy przeanalizuje propozycje wielu ubezpieczalni i pomoże Ci znaleźć polisę skrojoną na miarę do Twoich potrzeb. Unikniesz przepłacania i zyskasz pełne poczucie bezpieczeństwa. 

Ubezpieczenia mieszkania i domu online

Zabezpiecz swój dom lub mieszkania na zdarzenia losowe, jak np. kradzież z włamaniem, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Znajdziemy dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie mieszkaniowe. Wypełnij formularz, wskaż zakres ochrony, a my przedstawimy najlepszą ofertę na ubezpieczenie domu lub mieszkania.

74% polis ubezpieczeń nieruchomości zamieniamy na tańsze!

Wiele ofert ubezpieczeniowych
Średnio o 300 zł tańsze polisy
Doradcy z wyróżnieniami
Bezpłatna pomoc i porada agentów