Ubezpieczenie samochodu ciężarowego

Ubezpieczenie ciężarówki wcale nie musi być drogie! Od wielu lat, specjalizujemy się głównie w ubezpieczeniach dla firm transportowych. Dobieramy indywidualnie najlepsze produkty ubezpieczeniowe i negocjujemy zniżki w Twoim imieniu z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Oblicz składkę na ubezpieczenie samochodu ciężarowego. Uzupełnij wymagane pola w formularzu i porównaj oferty.

Ubezpieczenie samochodów ciężarowych nie musi być drogie

Jako właściciel samochodu ciężarowego musisz zdawać sobie sprawę z tego, że OC nie będzie tak tanie, jak w osobówkach. Z drugiej strony nie gódź się na polisy, które opiewają na wysokie kwoty. OC naprawdę nie musi być aż tak drogie!

4 kroki do zakupu dobrego ubezpieczenia
1. Wypełnij formularz

Wypełnij formularz, a sprawdzimy dla Ciebie możliwość uzyskania polisy.

2. Porównamy ofertę

Nasz ekspert weryfikuje, który ubezpieczyciel ma najlepszą ofertę na rynku.

3. Wynegocjujemy zniżki

Nasz agent negocjuje w Twoim imieniu dodatkowe zniżki.

4. Wystawimy polisę

Elektronicznie lub pocztą tradycyjną wysyłamy polisę.

PORÓWNAJ OFERTY UBEZPIECZENIA

Skorzystanie z naszego formularza to najlepszy sposób na to, aby znaleźć tanią polisę dla samochodu ciężarowego. Uzupełnij wszystkie dane i wyślij je do nas. Przygotujemy kalkulację skrojoną pod Twoje potrzeby, wybierając dla Ciebie najtańsze oferty!

Marka
To pole jest wymagane!
Pojemność
To pole jest wymagane!
Pojazd w leasingu/kredycie
To pole jest wymagane!
Model
To pole jest wymagane!
Rok produkcji
To pole jest wymagane!
Przebieg
To pole jest wymagane!
Rodzaj własności:
To pole jest wymagane!
Rodzaj pojazdu:
To pole jest wymagane!
Wybierz interesujący Cię zakres ubezpieczenia:
To pole jest wymagane!
Imię i nazwisko
To pole jest wymagane!
Kod pocztowy
To pole jest wymagane!
PESEL
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
Numer telefonu
Field is required!
REGON
To pole jest wymagane!
Uwagi
Field is required!
To pole jest wymagane!

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

Wybierz doświadczonych specjalistów

SPRAWDŹ, CO ZYSKASZ Z NASZYMI EKSPERTAMI
Wiele ofert w jednym miejscu

Nie trzymamy się kurczowo jednego ubezpieczyciela. Oferujemy naszym Klientom najlepsze oferty na rynku.

Tańsze ubezpieczenia OC/AC

Ekspert UbezpieczenieOnline wynegocjuje z ubezpieczycielem dodatkowe zniżki.

Pomoc przez cały okres trwania polisy

Nasi eksperci będą służyć pomocą również w trakcie trwania umowy o ubezpieczenie samochodu ciężarowego.

ubezpieczenie

Zadaj nam pytanie

Nie jesteś pewien, jak wypełnić formularz lub masz problem z jego wypełnieniem? Skontaktuj się z naszym specjalistą. 

Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Zadzwoń do nas
+48 721 676 315

pon.-pt. 9:00 – 19:00

+48 534 460 198

pon.-pt. 9:00 – 19:00

Najtańsze ubezpieczenia samochodów ciężarowych

Większość ludzi wychodzi z założenia, że jeśli coś jest bardzo tanie, to znaczy, że jest niskiej jakości. Zazwyczaj to się sprawdza, ale nie w przypadku ubezpieczeń OC samochodów ciężarowych. Za OC samochodu ciężarowego nie ma sensu przepłacać! Zakres ochrony jest dokładnie regulowany przez ustawę. Co to oznacza? Nie ma znaczenia, gdzie wykupisz swoje ubezpieczenie OC. Zawsze masz pewność, że ochrona jest na tym samym poziomie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami suma ubezpieczeniowa dla OC komunikacyjnego musi wynosić:

 • 5 210 000 euro w przypadku szkód na ludziach,
 • 1 050 000 euro w przypadku szkód na mieniu.

Powyższe stawki OC dotyczą zarówno ubezpieczeń dla jednośladów, jak i samochodów osobowych oraz ciężarowych. Jak w takim razie znaleźć to najtańsze ubezpieczenie ciężarówki? Najlepiej z naszą pomocą! Wypełnij formularz i wyślij go do nas online. Przedstawimy Ci najlepsze oferty na ubezpieczenia ciężarówek dostępne na rynku, zawsze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Brak ubezpieczenia OC 

Jeździsz samochodem ciężarowym bez ważnego ubezpieczenia OC? Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wiele ryzykujesz! Najmniejszy wymiar kary, jaki może Cię spotkać, będzie efektem zwykłej, policyjnej kontroli drogowej. Dostaniesz mandat za brak dokumentu oraz zostanie zatrzymany dowód rejestracyjny. Pamiętaj, że zgodnie z przepisami auto bez OC nie może poruszać się po drogach publicznych.

Kara za brak polisy OC pojazdu ciężarowego

Prawdziwe problemy zaczną się jednak później. Policja zgłosi tę sytuację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jeśli okaże się, że polisa faktycznie nie została zakupiona, UFG nałoży wysoką karę. Ile ona wynosi? To zależy od tego, ile czasu minęło od ostatniej ważnej polisy. W przypadku samochodów ciężarowych stosuje się następujące widełki:

 • brak OC do 3 dni to kara w wysokości 1010 zł,
 • brak OC od 3 do 14 dni kończy się karą w wysokości 2520 zł,
 • brak OC powyżej 14 dni to kara 5040 zł.
 

Pamiętaj, że obecnie UFG na własną rękę kontroluje polisy. Możesz więc dostać karę nawet wtedy, gdy nie zostałeś zatrzymany przez Policję!

Powyższe stawki to jednak nic w porównaniu z tym, jakie koszty czekają na Ciebie, gdy nieubezpieczonym autem doprowadzisz do wypadku. Czy wiesz, że zapłacisz za wszystkie szkody na mieniu, ludziach oraz za ewentualną akcję ratowniczą? Zdajesz sobie sprawę, że nierzadko są to kwoty przekraczające milion złotych?! To chyba wystarczają argument, aby płacić za OC ciężarówki na czas. Jazda bez ubezpieczenia po prostu się nie opłaca.

Kupując OC dla samochodu ciężarowego ubezpiecz również ładunek

Jeśli jesteś właścicielem samochodu ciężarowego, to zapewne wykorzystujesz go do przewozu towarów swoich klientów. W takiej sytuacji pamiętaj, aby ochroną objąć również ładunek. Czy zdajesz sobie sprawę, jak wiele zagrożeń czeka na kierowców zawodowych? W przypadku ładunku wystarczy niebezpieczna sytuacja na drodze. Kierowca wykonuje szybki manewr kierownicą, a towary przewracają się i ulegają uszkodzeniu. Myślisz, że to niemożliwe? Nawet drobna pomyłka w zabezpieczaniu ładunku może się tak skończyć.

Ubezpieczenie ładunku jest również ważne z punktu widzenia jego kradzieży. Czy wiesz, że pojazdy ciężarowe naprawdę często padają łupem złodziei? Nie zawsze jest to chęć przejęcia wyjątkowo cennego towaru. Nierzadko sam pojazd jest łakomym kąskiem dla takiej osoby. Kradzież oznacza utratę nie tylko samochodu ciężarowego, ale także ładunku, który przewoził.

W przypadku samego OC musisz pamiętać o tym, że ciężarówki są najbardziej narażone na wypadki. Siedzące za ich kierownicą osoby spędzają wiele godzin w trasie. Pojawia się nie tylko zmęczenie, ale i nierzadko ogromny stres związany z goniącymi terminami. Do tego dochodzą trudne warunki pogodowe i różne nieprzewidziane sytuacje na drogach. Wszystko to sprzyja wypadkom, które w przypadku ciężarówek mogą być niestety bardzo poważne.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu ciężarowego?

Wspomnieliśmy już o karach i zagrożeniach, jakie czyhają na kierowców ciężarówek. Co jednak z cenami takich ubezpieczeń, czy jest drogo? Niestety udzielenie odpowiedzi na to pytanie jest bardzo trudne. Ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych, ale ciężko znaleźć górną granicę. Wiemy, że pojawiają się stawki opiewające na kwoty nawet 12 000 zł i to za jedną ciężarówkę.

Jednak spokojnie, to wcale nie znaczy, że aż tyle będziesz płacił za polisę. Tak absurdalne kwoty to efekt niechęci niektórych firm ubezpieczeniowych do obejmowania ochroną OC ciężarówek. Wynika to z faktów, o których wspominaliśmy wcześniej. Takie pojazdy są bardzo narażone na wypadki, a to sprawia, że zaoferowanie polisy wiąże się z dużym ryzykiem.

Część ubezpieczalni w ogóle nie ma oferty dla właścicieli ciężarówek. W przypadku pozostałych niektóre firmy mogą z premedytacją stosować zaporowe stawki. Z tego powodu powinieneś porównać ze sobą wszystkie dostępne opcje. Kiedy w jednej firmie polisa będzie kosztować 10 000 zł, w innej jej cena może wynosić 2-3 tysiące złotych! Każda ubezpieczalnia stosuje indywidualne kryteria wyliczania ryzyka zawarcia umowy z klientem.

Ceny ubezpieczenia samochodu ciężarowego

Całkowicie niezobowiązująco, możesz skorzystać z naszego kalkulatora i porównać ofertę wielu ubezpieczycieli. W przeciwieństwie do dostępnych kalkulatorów w Internecie – za naszym stoi specjalista ubezpieczeniowy, który dopasuje indywidualnie ofertę i wynegocjuje specjalne zniżki. Polisa OC nie musi być droga, a za ubezpieczenia OC nie ma sensu przepłacać. Oblicz cenę za ubezpieczenie ciężarówki.

Co wpływa na koszt polisy OC dla samochodu ciężarowego?

Ponieważ przepisy narzucają tylko określony zakres ochrony w ramach OC, firma ubezpieczeniowa może bez ograniczeń ustalać stawki cenowe. Każda z nich kieruje się do tego własnymi kryteriami do określania ryzyka. W efekcie nie jesteśmy w stanie wymienić ich wszystkich, ale możemy zaprezentować te, które pojawiają się praktycznie zawsze.

Czynniki wpływające na cenę ubezpieczenia pojazdu ciężarowego:

 • Wysokość zniżek, która zależy od lat bezszkodowej jazdy.
 • Staż za kierownicą pracownika, który korzysta z auta.
 • Marka, model oraz rodzaj samochodu ciężarowego.
 • Rodzaj ładunków, jakie są zazwyczaj przewożone.
 • Forma wykorzystania pojazdu, a więc w transporcie krajowym lub międzynarodowym.
 • Region, w którym samochodu jest zarejestrowany.

To oczywiście tylko przykłady, gdyż kryteriów jest o wiele więcej. Jeśli chcesz dokładnie poznać ceny ubezpieczenia OC dla samochodu ciężarowego, najlepiej już teraz wypełnij formularz na naszej stronie. Przygotujemy dla Ciebie zestawienie, które będzie obejmowało wszystkie dostępne na rynku oferty. Oczywiście dopasujemy polisę do Twoich potrzeb!

Rodzaj pojazdu ma duży wpływ na cenę ubezpieczenia OC

Pamiętaj, że typ samochodu będzie miał ogromny wpływ na koszt ubezpieczenia OC. Najwięcej zapłacą właściciele dużych ciągników siodłowych ciągnących naczepy. Dużo tańsze są zwykłe samochody ciężarowe, często nazywane solówkami. Jeszcze mniej zapłacą właściciele busów, szczególnie przystosowanych do przewożenia towarów. Tańsze będą również ciężarówki z przyczepą.

Jakie pakiety dodatkowe warto dokupić do OC na samochód ciężarowy?

W przypadku ciężarówek tzw. gołe OC może być zbyt niską ochroną. Jak wspominaliśmy już wcześniej, powinieneś zadbać o ochronę przewożonego przez Ciebie ładunku. Oprócz tego gorąco polecamy zakup pakietu assistance. Dzięki niemu w razie awarii na drodze nie będziesz musiał ponosić wysokich kosztów holowania samochodu do warsztatu.

Firmy transportowe powinny się również zainteresować tzw. Bezpośrednią Likwidacją Szkód. To bardzo przydatny pakiet, który ogranicza ryzyko przestojów po wypadku. Jeśli samochód ciężarowy będzie uszkodzony przez innego uczestnika ruchu, można od razu otrzymać odszkodowanie z własnego OC. Nie trzeba kontaktować się z firmą ubezpieczeniową, co skraca procedury i sprawia, że szybciej dostaje się pieniądze na naprawę samochodu.

Porównaj oferty na ubezpieczenie pojazdu ciężarowego

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami drogowymi każdy właściciel samochodu musi wykupić dla niego ubezpieczenie OC. Zasady te dotyczą wszystkich pojazdów mechanicznych, a więc nie tylko aut osobowych i motocykli, ale i ciężarówek.

Pamiętaj, że za brak OC ciężarówki przewidziane są bardzo wysokie kary. Na jeszcze wyższe koszty narazisz się w sytuacji, gdy spowodujesz wypadek nieubezpieczoną ciężarówką. Szukasz dobrej oferty na ubezpieczenie ciężarówki? Skorzystaj z naszego formularza OC/AC na ubezpieczenie samochodów ciężarowych.

 • Wypełnienie formularza nie zajmie Ci więcej niż kilka minut.

74% polis ubezpieczeniowych zamieniamy na tańsze!

NAJLEPSZE OFERTY UBEZPIECZENIOWE
POLISY TAŃSZE NAWET O KILKA TYSIĘCY ZŁ
NIEZALEŻNI EKSPERCI Z WYRÓŻNIENIAMI
bezpłatna pomoc i porada agentów