Ochrona w podróży

Ubezpieczenie turystyczne

Wakacje kojarzą się z beztroską zabawą. Wczasowicze oczekują spokoju, relaksu lub dobrej imprezy. Rzeczywistość nie jest tak kolorowa – nieprzewidziane wypadki dosięgają wielu ofiar także za granicą. Planując wakacyjny lub zimowy wyjazd, nie zapominaj o bezpieczeństwie swoich najbliższych. Ubezpieczenie turystyczne pozwoli Wam cieszyć się wczasami bez obaw, że kryzysowa sytuacja pożre Wasze środki finansowe.

PORÓWNAJ OFERTY na ubezpieczenie turystyczne

Wybierz najtańsze ubezpieczenie turystyczne z odpowiednią ochroną - porównaj ubezpieczenia podróżne zaufanych firm i kup polisę online w kilka minut.

4 kroki, by kupić dobre ubezpieczenie turystyczne
1. Wypełnij formularz

Wypełnij formularz, a sprawdzimy dla Ciebie możliwość uzyskania polisy.

2. Porównamy ofertę

Nasz ekspert weryfikuje, który ubezpieczyciel ma najlepszą ofertę na rynku.

3. Wynegocjujemy zniżki

Nasz agent negocjuje w Twoim imieniu dodatkowe zniżki.

4. Wystawimy polisę

Wystawimy polisę turystyczną i wyślemy ją elektronicznie mailem.

WYPEŁNIJ FORMULARZ I PORÓWNAJ OFERTY

Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Miejsce wyjazdu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Data zakończenia:
mm-dd-yyyy
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Liczba osób objętych ochroną:
np. 2
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
Adres e-mail
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Data rozpoczęcia:
mm-dd-yyyy
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Liczba dni polisy:
np. 20
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Jaki jest cel wyjazdu?
  • - wybierz -
  • Wypoczynek, zwiedzanie
  • Nurkowanie
  • Sporty wysokiego ryzyka
  • Narty, snowboard
  • Sporty ekstremalne
  • Praca
- wybierz -
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Uwagi:
Dodatkowe uwagi...
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

Dlaczego warto nam zaufać

SPRAWDŹ, CO ZYSKASZ Z NASZYMI EKSPERTAMI
Wiele ofert w jednym miejscu

Współpracujemy z czołowymi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, w których posiadamy możliwości wynegecjowania zniżek dla naszych Klientów.

Średnio do 40% tańsze polisy

Posiadamy doświadczenie w ubezpieczeniach turystycznych.

Nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna

Pomagamy na każdym etapie współpracy, służymy również pomocą w załatwianiu formalności.

ubezpieczenie

Zadaj nam pytanie

Nie jesteś pewien, jak wypełnić formularz lub masz problem z jego wypełnieniem? Skontaktuj się z naszym specjalistą. 

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Zadzwoń do nas
+48 721 676 315

pon.-pt. 9:00 – 19:00

+48 534 460 198

pon.-pt. 9:00 – 19:00

Ubezpieczenie turystyczne w Polsce i Europie

Podróżując na terenie Polski, jesteś objęty standardową ochroną. Dotyczy to ubezpieczenia zdrowotnego czy też wykupionej wcześniej polisy na życie, o ile nie zaistnieje sytuacja wykluczająca odpowiedzialność ubezpieczyciela. Może się zatem wydawać, że dodatkowe ubezpieczenie turystyczne nie jest potrzebne. Pamiętaj jednak, że podróżujesz do nieznanego miejsca i przebywasz w hotelu, nie we własnym domu. Podczas wakacji nietrudno uszkodzić mienie lub ulec nieszczęśliwemu wypadkowi, choćby na basenie. W takiej sytuacji przyda się ubezpieczenie turystyczne na terenie Polski.

Jeśli wyjeżdżasz na wczasy do jednego z krajów Europy, najlepiej wykupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę. Karta EKUZ, zapewniająca podstawową opiekę medyczną, nie pozwala skorzystać ze wszystkich świadczeń. Nie pokrywa na przykład kosztów ratownictwa, prywatnego leczenia lub świadczeń nierefundowanych w danym kraju. Polisa turystyczna uzupełni tę ochronę.

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie turystyczne?

Umowę ubezpieczeniową możesz zawrzeć osobiście w placówce firmy ubezpieczeniowej. Ryzykujesz wtedy pominięcie innych, korzystniejszych ofert. Porównania możesz oczywiście dokonać samodzielnie, lecz będzie to czasochłonne. Możesz także nie zwrócić uwagi na istotne kwestie dotyczące warunków umowy.

Łatwo, szybko i bezpiecznie kupisz polisę turystyczną przez Internet. Skorzystaj z wygodnego kalkulatora lub porównywarki, dzięki której w kilkanaście minut znajdziesz najlepszą ofertę. Atrakcyjne ubezpieczenie kupisz także z pomocą doświadczonego brokera, który pomoże Ci dopasować je do indywidualnych potrzeb i cech wyjazdu. Porówna także ceny – na pewno nie przepłacisz za polisę.

Ile kosztuje polisa turystyczna?

Niektórzy uważają polisę turystyczną za niepotrzebny wydatek. Wyjazdy za granicę i tak kosztują tysiące złotych – czy stać Cię jeszcze na ubezpieczenie? Na pewno! Jego koszt wynosi zazwyczaj kilka złotych za dzień podróży. To bardzo niewiele, biorąc pod uwagę to, jakie pieniądze zapłaciłbyś za ewentualne leczenie poza granicami Polski.

Od czego zależy koszt ubezpieczenia turystycznego?

Najważniejsze czynniki decydujące o jego wartości to:

  • czas obowiązywania ubezpieczenia (liczba dni)
  • cel wyjazdu (np. zwiedzanie, snowboard, sporty ekstremalne lub praca fizyczna)
  • zakres ochrony (klauzule i gwarantowane sumy odszkodowań).

Pierwsze dwa kryteria decydują o tym, kiedy i w jakich sytuacjach będziesz objęty ochroną. Polisa turystyczna z wyłącznym celem zwiedzania i wypoczynku nie będzie pomocna, jeśli planujesz uprawiać sport wysokiego ryzyka. Na te pytania trzeba odpowiedzieć zgodnie z prawdą, choć im bardziej ryzykowne aktywności planujesz podjąć, tym wyższy będzie koszt ubezpieczenia.

Zakres ochrony określisz indywidualnie. Jeżeli któraś z klauzul wydaje Ci się zbędna lub wymaga podwyższenia sumy gwarancyjnej, możesz zmodyfikować polisę.

Co wchodzi w skład ubezpieczenia turystycznego?

Każda polisa turystyczna powinna składać się z przynajmniej kilku elementów, które zagwarantują pełną ochronę podróżującego. W przypadku wyjazdu za granicę najważniejsze jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Jeśli któryś z uczestników wyjazdu zachoruje lub ulegnie kontuzji, nie poniesiesz kosztów opieki medycznej. Przyda się także ubezpieczenie Assistance, które często jest odgórnie włączone do ubezpieczenia turystycznego.

Co można ubezpieczyć w ramach polisy turystycznej? Elementy ubezpieczenia dobierasz sam. Decydują o tym Twoje potrzeby i budżet. Polisa może obejmować:

  • koszty leczenia
  • assistance
  • następstwa nieszczęśliwych wypadków
  • odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym
  • bilety lotnicze
  • koszty rezygnacji z rezerwacji noclegu
  • koszty rezygnacji z podróży lub jej przerwania
  • gotówkę wypłacaną z bankomatu
  • bagaż
  • sprzęt sportowy
  • mienie pozostawione w domu.

Jeśli podróżujesz na terenie Polski, bardzo ważne jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Pokryje ono wydatki związane z prywatnym leczeniem i rehabilitacją – za każdy uszczerbek na zdrowiu otrzymasz stosowne odszkodowanie.

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą – EKUZ

Każda osoba ubezpieczona w NFZ może bezpłatnie wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która pozwala korzystać z opieki medycznej na terenie 32 krajów Europy. Nie chroni ona przed każdym obciążeniem finansowym w związku z leczeniem za granicą. Gwarantuje te same świadczenia, do których mają dostęp obywatele kraju, w którym przebywasz. Jeśli więc potrzebujesz leczenia, za które mieszkańcy płacą z własnej kieszeni, jesteś zmuszony zrobić to samo.

Wybierając się np. na austriacki stok narciarski, pamiętaj, że EKUZ nie pokrywa tam kosztów pomocy udzielanej przez ratowników. Rachunek może wynosić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nawet jeśli posiadasz tak wielkie oszczędności, ubezpieczenie turystyczne jest dużo lepszym rozwiązaniem.

Ubezpieczenie kosztów leczenia wykupuj przed każdym wyjazdem za granicę. Dzięki temu otrzymasz zwrot kosztów leczenia będącego wynikiem wypadku lub nagłego zachorowania. Polisa zapewnia opiekę medyczną w państwach, które nie honorują EKUZ oraz pokrywa koszt prywatnych usług medycznych. Jeśli zależy Ci na jeszcze szerszej ochronie, możesz włączyć do ubezpieczenia następujące zdarzenia:

  • wypadki przy pracy fizycznej
  • wypadki podczas trenowania sportów ekstremalnych
  • wypadki podczas uprawiania amatorskich sportów letnich i zimowych
  • choroby przewlekłe
  • nieoczekiwany akt terroru (otrzymasz pomoc przez określoną liczbę dni, np. pokrycie kosztów tygodniowej hospitalizacji i transportu medycznego po ataku).

Jak dopasować sumę ubezpieczenia do miejsca wyjazdu?

Koszty leczenia są różne w Europie i na innych kontynentach, a w niektórych państwach są rekordowo wysokie. Najwyższa suma ubezpieczenia (500 tys. zł) będzie potrzebna w podróży do USA, Kanady, Japonii czy Australii. Wybierając się do innych krajów azjatyckich, amerykańskich czy afrykańskich, określ sumę przynajmniej 300 tys. zł. Koszty leczenia w Europie powinny zamknąć się w 200 tys. zł.

Ubezpieczenie Assistance w podróży

Assistance oznacza fachową pomoc w razie niespodziewanego zdarzenia. Wsparcie w ramach takiego ubezpieczenia udzielane jest całodobowo i natychmiastowo, w zakresie określonym przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Usługi są rozmaite – mogą obejmować naprawę samochodu, organizację transportu, wynajęcie tłumacza, pomoc prawną i wiele innych.

Ubezpieczenie Assistance w podróży gwarantuje zwłaszcza pomoc informacyjną i organizacyjną w trakcie wyjazdu turystycznego. Jak zgłosić szkodę? Wystarczy, że zadzwonisz do Centrum Alarmowego swojego ubezpieczyciela. Poinformuj go o zaistniałym zdarzeniu i poproś o konkretną pomoc lub poradę. Firmy, których specjaliści udzielą Ci wsparcia, są polecane przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Zakres ubezpieczenia Assistance zaproponuje Ci ubezpieczyciel, zazwyczaj w kilku wariantach. Przed podpisaniem umowy masz wgląd w listę usług, z których będziesz mógł skorzystać w ramach polisy. Dokładnie przeczytaj OWU – tam dowiesz się, czy przysługuje Ci kilkukrotne korzystanie z tej samej usługi albo czy ubezpieczenie zapewnia pomoc we wcześniejszym powrocie do kraju..

Ubezpieczenie NNW podróżne

Wycieczka na terenie Polski także może obfitować w nieoczekiwane zdarzenia. W takim wypadku nie potrzebujesz ubezpieczenia kosztów leczenia, lecz nieocenioną pomocą będzie ubezpieczenie NNW. W jego ramach otrzymasz świadczenie (określoną kwotę odszkodowania), jeżeli:

  • w wyniku nieszczęśliwego wypadku (nagłego zdarzenia wywołanego przyczyną zewnętrzną) doznasz uszczerbku na zdrowiu
  • nieszczęśliwy wypadek spowoduje Twoją śmierć – wtedy odszkodowanie otrzyma rodzina.

     

Ubezpieczenie NNW może działać na całym świecie, dlatego można dołączyć je do każdej polisy turystycznej. Ustal odpowiednią sumę ubezpieczenia, aby świadczenie było odpowiednio wysokie i rzeczywiście pokryło ewentualne koszty leczenia lub likwidacji szkód.

Polisa działa w taki sposób, że procent uszczerbku na zdrowiu przekłada się na procent sumy wypłacanej w ramach odszkodowania. Jeśli więc uszczerbek wyniesie 10%, ubezpieczyciel wypłaci Ci 10% wskazanej sumy ubezpieczenia. Oznacza to, że z sumy 10 tys. zł otrzymasz zaledwie 1000 zł – to bardzo niewiele

OC w życiu prywatnym w ramach ubezpieczenia turystycznego

Kolejnym dodatkiem do polisy turystycznej może być ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. To rodzaj ubezpieczenia, który przydaje się nie tylko w podróży. Niewielu Polaków z niego korzysta – trudno przewidzieć sytuacje nim objęte. W krajach zachodnich całoroczna ochrona OC jest jednak dość popularna.

Jak działa ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym? Chroni Cię wtedy, gdy Ty lub Twój podopieczny (np. dziecko lub zwierzę) nieumyślnie wyrządzi szkodę osobie trzeciej. Szkodą może być uszczerbek na zdrowiu lub uszkodzenie mienia. Przykłady zdarzeń to uszkodzenie wypożyczonego roweru, zbicie szyby w oknie sąsiada przez dziecko czy pogryzienie przechodnia przez psa.

Podobnie jak w przypadku innych ubezpieczeń, kluczowy jest zakres ochrony proponowany przez ubezpieczyciela. Powyższe wypadki mogą nie być objęte standardowym OC w życiu prywatnym, lecz dodatkami. Poza tym ubezpieczenie to często jest wykupione w pakiecie z polisą mieszkaniową. Sprawdź, czy Twoje ubezpieczenie nieruchomości nie obejmuje OC w życiu prywatnym i czy ochrona działa poza granicami Polski. Jeśli nie, zadbaj o nią w ramach ubezpieczenia turystycznego.

Pozostałe ubezpieczenia – pełna ochrona turystyczna

Inne ubezpieczenia, które znalazły się na liście elementów polisy turystycznej, opiszemy teraz w skrócie. Które z nich przydadzą się na Twoich wczasach? Musisz zdecydować sam – kieruj się własnymi doświadczeniami lub opinią doradcy ubezpieczeniowego.

  • Ubezpieczenie biletu lotniczego gwarantuje zwrot pieniędzy, jeśli nagłe zdarzenie uniemożliwi Ci lot. Towarzystwo ubezpieczeniowe może zwrócić całkowity koszt biletu lub jego część – zwróć na to uwagę, porównując oferty. Możesz także dostać odszkodowanie, jeśli lot zostanie opóźniony lub odwołany.
  • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży oznacza, że ubezpieczyciel rekompensuje wszelkie straty pieniężne wynikające z anulowania rezerwacji lub wcześniejszego powrotu. Decyzja musi wynikać z konieczności – np. zachorowania lub śmierci członka rodziny.
  • Ubezpieczenie gotówki wypłaconej z bankomatu zapewnia odszkodowanie w przypadku, gdy ktoś okradnie Cię z niedawno wypłaconej gotówki.
  • Ubezpieczenie bagażu chroni Cię na wypadek zniszczenia lub kradzieży bagażu. Uważaj na wyłączenia odpowiedzialności – często okazuje się, że ubezpieczenie obejmuje tylko niektóre kategorie przedmiotów i działa w ściśle określonych sytuacjach. W tym wypadku szczególnie ważne jest dokładne przeczytanie OWU.
  • Ubezpieczenie sprzętu sportowego warto wykupić, jeśli wyjeżdżasz w celach sportowych i posiadasz wartościowy ekwipunek. Kradzież lub uszkodzenie sprzętu będzie podstawą do wypłaty odszkodowania.
  • Ubezpieczenie mienia pozostawionego w domu przyda się, jeśli obawiasz się włamania w czasie Twojej nieobecności. Straty spowodowane przez kradzież z włamaniem dokonaną w czasie Twojego wyjazdu zrekompensuje towarzystwo ubezpieczeniowe. Ta polisa jest zbędna, jeśli posiadasz ubezpieczenie nieruchomości obejmujące kradzież.

Kiedy warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Każdy wyjazd wiąże się z ryzykiem szkód, na wypadek których warto zabezpieczyć się finansowo. Dlatego polisę turystyczną najlepiej kupować przed każdą wycieczką za granicę, niezależnie od czasu jej trwania. Podróż na terenie Polski to inna sytuacja – ubezpieczenie przyda się zwłaszcza na dłuższych wczasach lub wyjazdach o charakterze sportowym. Korzystne okaże się zwłaszcza wtedy, gdy nie posiadasz jeszcze ubezpieczenia NNW ani OC w życiu prywatnym.

Biuro podróży oferuje ubezpieczenie? Uważaj na warunki umowy!

Wielu Polaków decyduje się na wyjazdy zorganizowane przez biura podróży. W pakiecie otrzymują podstawowe ubezpieczenie turystyczne. Istnieje jednak haczyk – polisa dołączona do wycieczki często ma bardzo ograniczony zakres ochrony, a suma ubezpieczenia nie ma szans pokryć poważniejszych szkód. Zanim skorzystasz z oferty biura podróży, sprawdź zakres ubezpieczenia i dokup indywidualną polisę turystyczną, jeśli okaże się zbyt wąski.

Jak przebiega likwidacja szkody z ubezpieczenia turystycznego?

Aby uzyskać odszkodowanie z tytułu zdarzenia objętego ubezpieczeniem, trzeba wykonać kilka kroków. Oto dwa najczęstsze scenariusze likwidacji szkód w przypadku zachorowania lub kontuzji:

  1. Od razu po zaistniałym zdarzeniu skontaktuj się z centrum alarmowym, aby poinformować towarzystwo ubezpieczeniowe o wypadku i jego następstwach. Zostaniesz skierowany do odpowiedniej placówki medycznej, a ubezpieczyciel rozliczy się z nią bez Twojego pośrednictwa.
  2. Jeżeli natychmiastowy kontakt jest niemożliwy, wezwij pomoc lekarską lub udaj się do placówki medycznej we własnym zakresie. Korzystając z usług medycznych, zachowaj paragony i dokumenty, które potwierdzają proces Twojego leczenia. Kiedy stanie się to możliwe, powiadom ubezpieczyciela i przedstaw zgromadzoną dokumentację. Otrzymasz zwrot kosztów leczenia.

Dobre ubezpieczenie turystyczne daje pewność, że nie zapłacisz ani grosza za potrzebną pomoc. Jedynym kosztem będzie cena polisy, którą łatwo zmieścisz w wakacyjnym budżecie.

Ubezpieczenie turystyczne online

Jeśli nie jesteś pewien, jaka oferta byłaby dla Ciebie odpowiednia i jaki zakres ochrony pasuje do Twoich potrzeb, skontaktuj się z nami. Porównamy najlepsze ubezpieczenia turystyczne i pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia we współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi.

74% polis turystycznych zamieniamy na tańsze!

143 ofert ubezpieczeniowych

Średnio o 62 zł tańsze polisy

doradcy z wyróżnieniami i nagrodami

bezpłatna pomoc i porada agentów