Pakiet dla Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych

Ubezpieczenie wspólnot mieszkaniowych

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej nie jest obowiązkowe, lecz nakazane przez rozsądek. Nieruchomości stanowią zazwyczaj największą część prywatnego majątku. Ich duża wartość oznacza, że naprawa ewentualnych zniszczeń bywa bardzo kosztowna. Nawet w najlepiej zabezpieczonym budynku może dojść do pożaru, zalania, awarii energetycznej czy zerwania dachu przez huragan. Każda wspólnota mieszkaniowa powinna więc pomyśleć o ubezpieczeniu nieruchomości, które pozostają w posiadaniu jej członków.

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej i spółdzielni

Oferujemy ubezpieczenie mieszkań członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

4 kroki, by kupić dobre ubezpieczenie
1. Wypełnij formularz

Wypełnij formularz, a sprawdzimy dla Ciebie możliwość uzyskania polisy.

2. Porównamy ofertę

Nasz ekspert weryfikuje, który ubezpieczyciel ma najlepszą ofertę na rynku.

3. Wynegocjujemy zniżki

Nasz agent negocjuje w Twoim imieniu dodatkowe zniżki.

4. Wystawimy polisę

Polisę wyślemy drogą tradycyjną oraz elektroniczną.

WYPEŁNIJ FORMULARZ I PORÓWNAJ OFERTY

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Nazwa firmy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
REGON:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
NIP:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Telefon:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Zapytanie
Napisz, jakiej ochrony potrzebujesz. Jeśli masz problem z doborem, napisz w wiadomości.
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

Dlaczego warto nam zaufać

SPRAWDŹ, CO ZYSKASZ Z NASZYMI EKSPERTAMI
Wiele ofert w jednym miejscu

Nie trzymamy się jedynie jednej firmy ubezpieczeniowej, jak inni agenci. Porównujemy wszystkie towarzystwa.

Średnio 826 zł tańsze polisy

Według naszych obliczeń, średnio nasi Klienci oszczędzaja 826zł rocznie.

Pomoc i wsparcie

W ramach współpracy, pomagamy również w trakcie trwania ubezpieczenia.

ubezpieczenie

Zadaj nam pytanie odnośnie ubezpieczenia dla wspólnoty

Pamiętaj, że w możesz skorzystać z naszej pomocy. Wypełnij formularz na stronie i wskaż, że szukasz najlepszego zakresu ochrony. 

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Adres e-mail:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wpisz pytanie
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Zadzwoń do nas
+48 721 676 315

pon.-pt. 9:00 – 19:00

+48 534 460 198

pon.-pt. 9:00 – 19:00

Co daje ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej?

Nieruchomości ubezpiecza się po to, by ich właściciele lub zarządcy nie ponosili odpowiedzialności za szkody wynikające ze zdarzeń losowych, włamań lub aktów wandalizmu. Jeśli zdarzy się nieprzewidziana sytuacja, koszty napraw pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe.

Wspólnota mieszkaniowa może zdecydować się na zbiorcze ubezpieczenie wszystkich mieszkań, którymi dysponuje. To alternatywa dla indywidualnej polisy, którą może wykupić każdy właściciel nieruchomości. Jest to rozwiązanie wygodne ze względu na krótki okres umowy oraz naliczanie składki razem z czynszem.

Polisa dla wspólnoty mieszkaniowej – proponowany zakres ochrony

Zakres ubezpieczenia wspólnoty mieszkaniowej musi być dopasowany do jej potrzeb. Każda firma ubezpieczeniowa oferuje taką polisę na innych warunkach. Czasami podstawowa ochrona obejmuje tylko zewnętrzne części nieruchomości, a wyposażenie mieszkań trzeba ubezpieczyć dodatkowo. Inni oferują ubezpieczenie typu all risk – od wszystkich ryzyk. Szeroki zakres ochrony powinien obejmować takie zdarzenia jak:

 • pożary i inne zdarzenia losowe
 • kradzieże, włamania i rabunki
 • akty wandalizmu i dewastacji (np. graffiti)
 • szkody spowodowane przez osobę zarządzającą nieruchomościami w związku z pełnieniem jej funkcji, np. działania sprzeczne z prawem lub nienależyte wypełnienie zobowiązań (ubezpieczenie OC członków zarządu wspólnoty mieszkaniowej)
 • szkody spowodowane przez ekipy remontowe współpracujące ze wspólnotą lub innych podwykonawców podmiotu zarządzającego nieruchomościami
 • uszkodzenie zewnętrznych urządzeń i instalacji (np. przepięcie)
 • uszkodzenie mienia znajdującego się w mieszkaniach (np. przez pozostawienie włączonego żelazka)
 • zepsucie sprzętu elektronicznego i maszyn
 • rozbicie szyb i przedmiotów szklanych
 • konieczność zatrudnienia dodatkowego personelu lub wynajmu zastępczych pomieszczeń i sprzętu, a także tymczasowych napraw sprzętu, urządzeń i maszyn.

Rozszerzony zakres ubezpieczenia dla wspólnot mieszkaniowych

Dodatkowe elementy, które mogą się okazać istotne w niektórych przypadkach, to:

 • polisa OC związana z prowadzeniem parkingu strzeżonego w obrębie nieruchomości
 • ubezpieczenie OC wspólnoty mieszkaniowej za szkody w nieruchomościach, które użytkuje bez prawa własności (np. wynajmuje lub dzierżawi)
 • polisa OC pracodawcy, obejmująca wypadki przy pracy lub szkody będące efektem chorób zawodowych pracowników zatrudnionych przez wspólnotę..

Warto przy tym wspomnieć, że polisa dla wspólnoty mieszkaniowej nie musi być korzystna dla wszystkich jej członków. Istnieje ryzyko zaniżenia lub zawyżenia wartości ubezpieczenia, a przez to i składki, z perspektywy któregoś z właścicieli. Jeżeli szkoda wystąpi w jednym mieszkaniu, odszkodowanie wypłacane jest całej wspólnocie – dysponuje nią zarząd dla dobra wspólnego. Oznacza to, że pieniądze nie zawsze trafią w całości do poszkodowanej osoby

Suma ubezpieczenia dla wspólnot mieszkaniowych

Optymalna suma ubezpieczenia zależy od całkowitej wartości odtworzeniowej lokali będących w posiadaniu wspólnoty mieszkaniowej. Powinna pokrywać całość szkód w przypadku, gdy budynek uległ szkodzie całkowitej – np. spłonął w pożarze lub uległ zawaleniu pod wpływem klęski żywiołowej. Niedoszacowanie jego wartości grozi tym, że wypłacone odszkodowanie nie wystarczy na odbudowę lokalu lub naprawę uszkodzonych części.

Oprócz tego dla każdego ryzyka ujętego w polisie trzeba określić odrębną sumę, która może być wypłacona z jego tytułu. Przykładowo górny limit odszkodowania za kradzież cennych przedmiotów może wynosić 5000 lub więcej, zależnie od tego, ile wartościowych ruchomości znajduje się na terenie wspólnoty.

Aby wszystkie kwoty odpowiadały realnym potrzebom wspólnoty mieszkaniowej, warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Skontaktuj się z nami, a znajdziemy dla Ciebie ofertę o jak najniższej składce, z maksymalnie najszerszym zakresem ochrony. Sytuacja każdej wspólnoty jest inna, dlatego za każdym razem trzeba wziąć pod uwagę indywidualne czynniki wpływające na pożądaną wartość ubezpieczenia.

Wniosek o odszkodowanie dla wspólnoty – co trzeba wiedzieć?

W przypadku wystąpienia szkody objętej ubezpieczeniem należy złożyć wniosek o odszkodowanie. Konieczne jest ustalenie, czy roszczenia należą do zakresu ubezpieczenia od pożaru i zdarzeń losowych, czy raczej ubezpieczenia OC wspólnoty mieszkaniowej. W tym drugim przypadku trzeba określić, jaką odpowiedzialność za wydarzenie ponosi wspólnota zgodnie z zapisami obowiązującego prawa. Jeżeli ubezpieczalnia odmówi wypłaty odszkodowania lub będzie ono zbyt niskie, wspólnota ma prawo odwołać się od decyzji.

Co decyduje o wysokości składki ubezpieczenia wspólnot mieszkaniowych?

Składka ubezpieczenia wspólnoty mieszkaniowej zależy od wielu czynników. Decyduje o niej nie tylko ustalona suma ubezpieczenia i jego zakres, ale także liczba budynków, ich wiek, powierzchnia użytkowa lokali, wyposażenie, wprowadzone modernizacje czy liczba środków trwałych. Im więcej ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej będzie zawarte w umowe, tym większa będzie roczna składka.

Nie warto kierować się wyłącznie wysokością składki, szukając korzystnej oferty. Najtańsza polisa ma zwykle okrojony zakres ochrony i nie zapewni odpowiednich sum odszkodowań. Zamiast tego warto porównać ubezpieczenia w różnych towarzystwach, korzystając z internetowych kalkulatorów – w ten sposób sprawdzisz, które firmy oferują najniższa składkę przy takim samym zakresie ubezpieczenia.

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej kalkulator

W razie wątpliwości wypełnij formularz na naszej stronie i pozwól nam przeanalizować rynek ubezpieczeń, kierując się wieloletnim doświadczeniem. Gwarantujemy profesjonalną pomoc w doborze skrojonego na miarę ubezpieczenia wspólnoty mieszkaniowej.

143 ofert ubezpieczeniowych

Średnio o 762 zł tańsze polisy

doradcy z wyróżnieniami i nagrodami

bezpłatna pomoc i porada agentów