Ubezpieczenia na życie dla kierowców zawodowych – jakie powinna wykupić firma transportowa?
Do ubezpieczeń komunikacyjnych, skierowanych do przedsiębiorców z sektora transportowego, oprócz polis OC, AC i Cargo zaliczyć należy również ubezpieczenie NNW, a także ubezpieczenie kosztów leczenia i polisę na życie. Jeżeli prowadzisz firmę transportową, dowiedz się, które ubezpieczenie na życie dla kierowców zawodowych szczególnie warto kupić.
Na stronie przeczytasz:
Ubezpieczenie NNW
Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie jest obowiązkowe, jednak pozwala pracownikom poszkodowanym w pracy otrzymać odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowe.
Zawodowi kierowcy są narażeni na różne wypadki i choroby spowodowane długimi godzinami siedzącej pracy, dlatego też włączenie przez pracodawców ubezpieczenia NNW może być pozytywnym wyróżnikiem na tle konkurencyjnych firm transportowych. Dzięki ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków w pracy, rodziny pracowników nie będą poszkodowane w razie wypadku.
Ubezpieczenie kosztów leczenia
Co prawda Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) pokrywa koszty leczenia pracowników wykonujących obowiązki służbowe za granicą w przypadku nagłego zachorowania, ale należy pamiętać, że jest to rozwiązanie niestety dalekie od ideału. Warto wiedzieć, że EKUZ obowiązuje wyłącznie na terenie Unii Europejskiej, w Szwajcarii, na Islandii i w Norwegii, z których wiele posiada samofinansujące się systemy opieki zdrowotnej. EKUZ nie pokrywa również kosztów leczenia w prywatnych klinikach za granicą, tak samo jak i kosztów transportu chorych lub zmarłych do Polski. Z tego też powodu, NFZ zaleca dodatkowo wykupienie ubezpieczenia na pokrycie kosztów leczenia za granicą.
Nie od dziś wiadomo, że zawód kierowcy zawodowego wiąże się z częstymi wyjazdami służbowymi, dlatego wszystkie firmy transportowe powinny rozważyć ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą swoich pracowników.
Grupowe ubezpieczenia na życie
Co może dać kierowcom zawodowym indywidualne ubezpieczenie na życie?
Ubezpieczenie na życie kierowcy zawodowego uzyskuje się bezpośrednio od towarzystwa ubezpieczeniowego.
W wersji podstawowej zapewnia ochronę na wypadek śmierci, w wersji zaawansowanej może też gwarantować bezpieczeństwo w innych nieoczekiwanych sytuacjach.
Zapytaj o najlepszą ochronę naszego doświadczonego specjalisty lub sprawdź poniżej, co może taka polisa zawierać.
Grupowe ubezpieczenia na życie
Podstawowa opcja polisy życiowej dla zawodowego kierowcy chroni jego życie. Jeżeli wynikiem zdarzenia jest śmierć ubezpieczonego, osobom pozostającym na utrzymaniu (tzw. beneficjentom) zostanie przyznane wysokie odszkodowanie. Wysokość ubezpieczenia ustalana jest w momencie podpisania umowy – w przypadku wystąpienia zdarzenia określonego w umowie ubezpieczenia, firma ubezpieczeniowa wypłaca 100% tej kwoty.
Ochrona od wypadków komunikacyjnych
Rozszerzając ochronę podstawową ubezpieczenia na życie dla kierowcy zawodowego, istnieje możliwość zabezpieczenia również na wypadek śmierci w wyniku wypadku komunikacyjnego. W tym przypadku, zamiast 100% sumy ubezpieczenia, bliscy ubezpieczonego mogą otrzymać nawet 200 bądź 300% SU.
Ochrona na wypadek uszczerbku na zdrowiu
Kierowca zawodowy może również rozszerzyć zakres ochrony polisy na życie o odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu, także jeśli stał się on wynikiem wypadki. Kwota odszkodowania wypłacana jest wtedy bezpośrednio posiadaczowi ubezpieczenia.
Ochrona na wypadek pobytu w szpitalu
Polisa dla kierowcy zawodowego może zapewnić ochronę również w sytuacji, gdy będzie on zmuszony przebywać w szpitalu. Rozszerzony zakres polisy sprawi, że ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu świadczenie za każdy dzień hospitalizacji.
Ochrona na wypadek niezdolności do pracy
Zakres ochrony w polisie dla kierowcy zawodowego można rozszerzyć także o odszkodowanie z tytułu niezdolności do pracy, która wynika z obrażeń będących następstwem wypadku samochodowego. Ochrona tego rodzaju pomaga w utrzymaniu płynności finansowej, mimo braku możliwości wykonywania zawodu.
Ochrona od utraty pracy
Osoba pracująca na stanowisku kierowcy zawodowego może rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową również na wypadek utraty pracy. Polisa ta zapewnia regularne świadczenie, przeznaczone między innymi na spłacenie kredytu bądź pokrycie bieżących wydatków. Świadczenie wypłacane jest przez okres od kilku do kilkunastu miesięcy, co umożliwia znalezienie nowego zatrudnienia.
Jaką ochronę kierowcom zawodowym oferuje polisa grupowa?
Ile kosztuje polisa dla kierowcy zawodowego?
- Czasu trwania umowy - najczęściej stosowanym i korzystnym rozwiązaniem jest ochrona długoterminowa, dzięki czemu firma ubezpieczeniowa może zaoferować opłacalny rabat.
- Liczba dodatkowych rozszerzeń - dodatkowe umowy będą generowały wyższe koszty.
- Stan zdrowia ubezpieczonego - w niektórych przypadkach agent ubezpieczeniowy może prosić o wypełnienie niewielkiej ankiety medycznej, proponując warunki umowy dopiero na jej podstawie.
- Wiek ubezpieczonego - młodsze osoby często mogą liczyć na lepsze warunki ubezpieczenia, ze względu na niższe ryzyko, jakiego podejmuje się firma ubezpieczeniowa.
- Wysokość sumy ubezpieczenia - im tańsze ubezpieczenie, tym niższa jest suma ubezpieczenia.
Od wielu lat, nasza firma wspiera firmy transportowe i oferuje im najlepszy zakres ochrony przy atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do kontaktu.