Ubezpieczenie floty samochodowej – sprawdź zalety ubezpieczenia flotowego

Ubezpieczenie floty samochodowej – sprawdź zalety ubezpieczenia flotowego

Przedsiębiorcy są doskonale świadomi wydatków, jakie wiążą się z posiadaniem ubezpieczeń komunikacyjnych, obejmujących służbowe pojazdy. Warto jednak wiedzieć, że w tej kwestii istnieje możliwość redukcji kosztów – rozwiązanie stanowi ubezpieczenie floty samochodowej, skierowane do właścicieli firm, które posiadają własne floty służbowych samochodów. Czym dokładnie jest tego rodzaju polisa i jakie zapewnia korzyści? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

Ubezpieczenie floty samochodowej - co to za polisa?

Każdy właściciel samochodu zobowiązany jest do posiadania polisy OC, w parze z którą często idą również inne rodzaje dobrowolnych ubezpieczeń, gwarantujących bezpieczeństwo na wypadek różnorodnych sytuacji. W przypadku pojedynczych pojazdów, wykupienie pakietu ubezpieczeń dla każdego nich z osobna może nie stanowić większego problemu, jednak posiadacze firmowych flot mogą mieć z tego powodu zbyt wiele na głowie. Z tego też względu, firmy ubezpieczeniowe proponują przedsiębiorcom ubezpieczenie flotowe, którego wykupienie niesie za sobą wiele korzyści.

Ubezpieczenie flotowe to po prostu zbiorcza umowa ubezpieczenia komunikacyjnego, dzięki której ochroną objęte zostaną wszystkie pojazdy wchodzące w skład floty firmowej – dotyczy to również sytuacji, gdy firma posiadać będzie zarówno auta osobowe, jak i ciężarowe. Stanowi to więc dużą ulgę dla większości właścicieli działalności gospodarczych.

Ubezpieczenie floty samochodowej - zakres ubezpieczenia

Jeżeli chodzi o ten produkt ubezpieczeniowy, nie jest on dedykowany konkretnym branżom. Najchętniej z ubezpieczenia flotowego korzystają firmy zajmujące się transportem i spedycją, jednak jest ono dostępne dla każdego przedsiębiorcy, który posiada własną flotę służbowych samochodów. Polisa, którą objąć można nawet do 20 aut, gwarantuje ochronę pojazdów łącznie z ich wyposażeniem. Produkt może składać się zarówno z samego OC, jak i innych dodatków, takich jak Autocasco, Assistance, NNW, ubezpieczenie opon i szyb, ochrony prawnej czy też Zielonej Karty, wymaganej w niektórych państwach.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodów firmowych?

Chociaż z oferty ubezpieczenia floty samochodowej może skorzystać przedsiębiorca z dowolnej branży, musi być on świadom, że kwestia ta będzie miała wpływ na ostateczną cenę tego rodzaju polisy. Koszt uzależniony będzie ponadto od kilku innych czynników, w tym między innymi rodzaju posiadanych pojazdów, liczby dotychczasowych szkód i sumę wypłaconych środków z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych. Branże objęte szczególnie wysokim ryzykiem względem występowania szkód muszą więc liczyć się zazwyczaj z wyższymi kosztami, jeżeli chodzi o cenę ubezpieczenia. 

Poza wyżej wymienionymi czynnikami, dla firmy ubezpieczeniowej istotne są również informacje dotyczące terytorium, na jakiego terenie poruszać się będą pojazdy klienta oraz własności, to znaczy czy flota należy do przedsiębiorstwa, czy też jest leasingowana. Koszt ostateczny zależy także od ilości usług dodatkowych, które stanowić będą inne polisy dobrowolne. 

Ubezpieczenie floty samochodowej - zalety

5/5 - (1 vote)

Jan Myśliwiec

https://ubezpieczenieonline.com.pl

Na rynku ubezpieczeniowym funkcjonuje czynnie od 20 lat. Na blogu staram się w przystępny sposób przekazać swoją wiedzę i odpowiedzieć na pytania użytkowników. Prywatnie pasjonuje się teologią oraz starożytnym Egiptem.